V zadnjem času doživljamo veliko življenjskih sprememb, zelo dobro pa lahko občutimo dogajanje na področju podnebnih sprememb. Ni več dolgih, mrzlih zim, smučišča so vse redkeje naravno zasnežena, v letu je več toplejših dni in drugih ekstremnih vremenskih dogodkov. Na vse te spremembe imamo vpliv tudi sami. Z odločitvijo za dobavo elektrike iz brezogljičnih virov lahko pozitivno vplivamo na okolje in predvsem na kakovost življenja v prihodnosti.
Prihodnost je v elektriki iz brezogljičnih virov
Življenja brez elektrike si ne znamo več predstavljati. Ne le da kuhamo, peremo, grejemo domove na elektriko, temveč se že vozimo v električnih avtomobilih, ki so bili morda še do včeraj za koga neresnični oziroma še kar oddaljeni do točke, ko jih bomo vsakodnevno uporabljali. Pa se kdaj vprašate, iz česa se proizvaja elektrika, ki jo vsakodnevno uporabljamo v vse večjih količinah? Največ svetovne elektrike se pridobiva iz fosilnih goriv, med katerimi sta nafta in premog. Ta pa segrevajo ozračje, saj pri njihovem gorenju nastajajo plini, kot sta ogljikov dioksid in žveplov dioksid. Te vplive občutimo vsi s podnebnimi spremembami, ki se dogajajo v obliki ekstremnih vremenskih dogodkov. Zato ne preseneča, da skrb za okolje postaja način življenja vse več prebivalcev. Ti se zato raje odločajo za oskrbo z brezogljičnimi viri energije, kamor uvrščamo tudi jedrsko energijo ter sončne in vodne elektrarne.

Zakaj je odločitev za brezogljične vire energije pametna odločitev
Ne le da z elektriko, proizvedeno iz brezogljičnih virov, pozitivno vplivamo na prihodnost in kakovost življenja, temveč na dolgi rok lahko tudi privarčujemo. Načinov za to je več. Vse več gospodinjstev in malih podjetnikov se odloča za samooskrbo s sončno elektrarno. GEN-I je kot prvi dobavitelj energije v regiji vstopil na trg samooskrbe in slovenskim odjemalcem omogoča tudi gradnjo mikro sončnih elektrarn na ključ. Z investicijo v mikro sončno elektrarno tako lahko gospodinjstva in podjetja prevzamete nadzor nad stroški oskrbe z energijo in prihranite približno 75 % na računu za plačilo elektrike. Od začetka letošnjega leta pa v GEN-I ob ohranjanju nizkih cen tarif uporabnikom omogočajo tudi dobavo čistejše elektrike iz omrežja. S tem vsakemu prebivalcu Slovenije, vsaki industriji in podjetju odpirajo priložnost za sodelovanje pri razogljičenju družbe ter sledijo svoji strategiji enostavnih in cenovno vzdržnih rešitev za kupce, dodajajo pa jim novo, okoljsko dimenzijo, usmerjeno k celotni družbi.

Nižji ogljični odtis z enostavno izbiro pravega ponudnika
V GEN-I se zavedajo svoje odgovornosti do okolja in podnebnih sprememb, zato so sprejeli zavezo, da z januarjem 2021 prenehajo dobavljati električno energijo iz fosilnih goriv in začnejo dobavo zgolj elektrike brez CO2. S tem bodo pri vseh svojih odjemalcih izničili ogljični odtis, ki nastaja pri proizvodnji električne energije zanje. Skupina GEN-I v Sloveniji dobavlja elektriko preko 300.000 odjemalcem, zato bo z zavezo prehoda iz fosilne v dobo brez fosilnih goriv ogljični odtis odjemalcev nižji za več kot 1,6 milijona ton CO2 letno, kar predstavlja skoraj 10 % celotnih izpustov toplogrednih plinov v Republiki Sloveniji.
Za koliko lahko znižate ogljični odtis vašega gospodinjstva?
Po javno dostopnih podatkih je letni ogljični odtis povprečnega slovenskega gospodinjstva dobrih 6 ton CO2. Z električno energijo, pridobljeno brez izpustov CO2, pa se bo ogljični odtis takšnega gospodinjstva zmanjšal za 2,5 tone CO2 letno, torej za 40 %.
Odjemalci električne energije ponudnika GEN-I se tako že danes pridružujejo spremembam, ki jih bomo zelo hitro morali sprejeti vsi, če želimo ustaviti podnebne spremembe. Zgoraj smo vam predstavili, kako lahko danes to tudi s pomočjo GEN-I naredite hitro in predvsem na način, ki se vam v vsakdanu praktično ne bo poznal, poznal pa se bo na dolgi rok v kakovostnejšem življenju.
Sponzorirana vsebina