Kaj je cilj zakona o interventnem ukrepu delnega povračila nadomestila plače?
Ključni cilj vlade je, da v delovnih razmerjih zadrži čim več ljudi ter da ohrani njihove pravice. S tem bi zmanjšali pritisk na odprto brezposelnost, pravijo v vladi. Na drugi strani pa želijo olajšati položaj delodajalcem, saj se posledice virusa že odražajo v slovenskem gospodarstvu.
Država bo na podlagi interventnega zakona delodajalcem priskočila na pomoč v dveh primerih:
1. primer: ko delodajalec zaradi slabega poslovnega položaja ne bo mogel zagotavljati dela hkrati najmanj 30 % zaposlenim delavcem in jih bo zato napotil na začasno čakanje na delo. V tem času bodo delavci upravičeni do nadomestila plače v višini 80% osnove za nadomestilo plače. Breme delnega povračila nadomestila plače za začasno čakanje na delo v višini 60 odstotkov nosijo delodajalci, preostalih 40 odstotkov pa država.
2. primer: ko delavec zaradi karantene odrejene z odločbo ministra za zdravje, ne bo mogel opravljati dela. Tudi v tem primeru bo upravičen do nadomestila v višini 80% osnove za nadomestilo plače. Breme nadomestila za čas odrejene karantene v celoti nosi država.
Vir podatkov: Vlada RS

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV