Stephena Westa (54) so motile sosedove rastline, ki so se povsem razrasle po njegovem vrtu. Zato je vzel vrtnarske škarje in rastline obrezal. Sosed je takoj poklical policijo in soseda prijavil.
In kaj je Stephen naredil narobe? Brez pomislekov lahko na svojem vrtu porežete rastlinje, tudi če je sosedovo. Stephen pa bi moral porezane rastline sosedu vrniti ali pa ga vprašati za dovoljenje, da jih lahko vrže v koš za smeti. Ker tega ni storil so njegovo dejanje obravnavali kot manjšo tatvino in brez premislekov je dobil kazensko kartoteko. Kot vsem 'kriminalcem', so tudi njemu odvzeli prstne odtise in ga vpisali v policijsko evidenco.
Kako pa bi takšen primer obravnavali pri nas? Iz Pravne Varnosti so nam odgovorili, da skladno s slovensko zakonodajo lahko porežete sosedovo rastlinje, ki sega čez mejno črto, vendar pa je potrebno soseda predhodno pozvati, da to stori sam. Vejevja pa sosedu ni potrebno izročati.
Že na prvi pogled je jasno, da gre za nepremišljene reakcije enega in drugega soseda, vendar pa je potrebno vedeti, da so sosedski spori včasih lahko spori najhujše vrste in se končajo tudi s fizičnim obračunavanjem.
Stephen je v letih doživel že vrsto obiskov policije, saj se njegov sosed pritožuje enostavno nad vsem. Nekoč je klical policijo in se pritoževal nad nesramnim vedenjem Stephena. Soseda sta polovična lastnika dvorišča pred hišama in pogosti so tudi spori glede parkiranja avtomobilov. Skratka, nikoli dolgčas.
Treba pa je vedeti tudi, da velikokrat zaradi 'hude krvi' pride do nepremišljenih reakcij med sosedi. Včasih celo do takšnih reakcij, ki jih sebi nikoli ne bi pripisali. Zato je včasih dobro malce premisliti in počakati, saj nas vročekrvna dejanja stanejo tako živcev kot denarja.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV