
"Lani je podjetje izdelalo 60 milijard takšnih kock. Majhna sprememba lahko torej pomeni, da bomo občutno zmanjšali vpliv, ki ga imamo na planet," so povedali v izjavi za javnost, v kateri so napovedali, da bodo v posebnem oddelku, ki bo iskal bolj ekološko rešitev za izdelavo gradnikov, zaposlili kar 100 strokovnjakov z različnih področij. Oddelek bo imel obrate po vsem svetu, ustanovili pa ga bodo že v letošnjem letu. Poleg naložbe v iskanje novega materiala za proizvodnjo kock napovedujejo tudi izboljšave pri okoljski prijaznosti embalaže zanje. Sicer pa se Lego že dlje časa trudi, da bi deloval bolj ekološko. Investirali so že v to, da energijo pridobivajo z vetrom, poleg tega so zmanjšali velikost svojih embalaž.
Iz kakšnega materiala bi lahko bile nove kocke, če ne bodo iz plastike, še raziskujejo. "Več dejavnikov vpliva na to, koliko je okolju prijazen določen material," razloži direktor Jørgen Vig Knudstorp. "Kakšna je kompozicija materiala, od kod prihaja, kaj se zgodi, ko ga odvržemo v smeti ..." Leta 2013 so začeli s projektom, na katerem so zaposlili 100 novih sodelavcev in se povezali tudi z WWF, eno najbolj spoštovanih neodvisnih naravovarstvenih organizacij. Načrt, kako doseči, da kocke ne bodo več plastične, naj bi bil narejen do začetka leta 2016.
Lego je svojo resnost pri sledenju okoljskim ciljem in trajnostnemu razvoju dokazal tudi oktobra, ko so po obsežni kampanji okoljevarstvene organizacije Greenpeace prekinili svoje dolgoletno sodelovanje z naftno-plinsko družbo Shell. Zaradi njihovih posegov in vrtin na Arktiki so tako prenehali proizvajati kocke in komplete z logotipom podjetja, čeprav so s Shellom sodelovali preko pol stoletja.
Komentarji (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV