Okrožno sodišče v Celju je začelo stečajni postopek nad celjsko družbo za upravljanje in promet z nepremičninami Atrij, ki je predmet preiskave zaradi sumov kaznivih dejanj. Za stečajno upraviteljico je imenovalo Katjo Skumavec, zadnji rok za prijavo terjatev ter ločitvenih in izločitvenih pravic pa je 15. marec 2018.
Stečaj Atrija je predlagala ljubljanska družba za upravljanje TCK, je razvidno iz objave na spletnih straneh Ajpesa.
V Atriju Celje so kriminalisti aprila letos uvedli preiskavo, potem ko družba v objektih, ki jih je upravljala, ni plačevala elektrike in nekaterih drugih stroškov. Preiskava še ni končana.
Dobil denar, toda ...
Atrij namreč ni plačeval elektrike v objektih, ki jih je upravljal, čeprav mu je bil denar nakazan. Prav tako je izginil tudi denar za skupne stroške etažnih lastnikov in rezervni sklad. Stroškov naj ne bi poravnaval že od leta 2015. Neuradno naj bi šlo za okrog devet milijonov evrov. Atrij Celje je bil eden največjih upravljavcev v regiji, saj je skupaj upravljal več kot 300 objektov.
Že ob uvedbi preiskave, potem ko so opravili več hišnih preiskav in v njej zasegli večjo količino dokumentacije ter elektronskih naprav, so kriminalisti ocenili, da bo ta zaradi obsežnosti izjemno dolga. Kriminalisti so v družbi ugotovili sume kaznivih dejanj izneverjanja, poneverbe ali neupravičene uporabe tujega premoženja, kršitve temeljnih pravic delavcev ter več poslovnih goljufij.
Protipravna premoženjska korist, ki po dosedanjih ugotovitvah presega pol milijona evrov
Omenjenih kaznivih dejanj sta osumljeni dve pravni in dve fizični osebi, ki naj bi s svojimi ravnanji pridobili protipravno premoženjsko korist, ki po dosedanjih ugotovitvah presega pol milijona evrov.

Po pojasnilih Elektra Celje je bil sicer dolg etažnih lastnikov iz neplačane omrežnine za merilna mesta skupne rabe v objektih, kjer je bil upravnik Atrij Celje, delno poravnan.
Dodali so, da so v hčerinski družbi Elektra Celje ECE, ki se ukvarja s trgovanjem z električno energijo, problematiko plačevanja elektrike rešili za praktično vse objekte, ki jih je nekoč upravljal Atrij.
Največ objektov, ki jih je nekdaj upravljal Atrij, je sicer prevzela družba Suprastan, in sicer 60.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV