
"Razkorak med revnimi in bogatimi je vse večji, manj premožnejše iz mestnega središča izpodrivajo tisti z debelimi denarnicami," poročajo na spletni strani Dominvrt.si. Ugotavljajo, da se v središču prestolnice in tudi na njenem obrobju gradijo nadstandardna stanovanja, ki so dostopna le premožnejšim. Vse skupaj vpliva tudi na cene starejših nepremičnin in na najemnine. Ali se pred našimi očmi že odvija gentrifikacija, so se vprašali na Dominvrt.si in se lotili iskanja odgovorov.
Pri tem gre za "pojav izrinjanja revnejših najemnikov stanovanj s privlačnih območij v mestu z namenom, da se tja vselijo premožnejši stanovalci". Gre za pojav, ki je prisoten po celem svetu.
Več o tem, kako pri nas poteka gentrifikacija, kakšne so njene posledice za našo družbo in kako jo blažiti, si lahko preberete v spodnjem članku. O tem so spregovorili zanimivi sogovorniki, med drugim tudi profesor arhitekture Janez Koželj in podžupan Mestne občine Ljubljana (MOL), zadolžen za področje urbanizma.
Na Cekin.si pa smo preverili, kako lahko (in če sploh lahko) družina z dvema povprečnima plačama pride do stanovanjskega kredita. Razmere se namreč zaostrujejo do te mere, da do kreditov s trenutno izredno ugodno obrestno mero prihajajo le premožni, brez kreditov pa ostajajo celo ljudje s sicer solidnimi plačami. Več v spodnjem članku, kjer boste izvedeli tudi, da se s tovrstnim ravnanjem ne strinjajo niti v Združenju bank Slovenije.
Preverite tudi, kakšne nepremičnine se prodajajo v Ljubljani:
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV