Zachary Bennett in Karen Nourse že sedmo leto zapored živita v prestižnem stanovanju na Manhattnu. Čeprav ne plačujeta najemnine, trdita, da ju nihče ne more vreči ven.
Za najemnino bi morala mesečno plačati 4754 dolarjev (4500 evrov). Ob vselitvi je bila stolpnica stanovanjska, danes so v njej samo še poslovni prostori in galerije.
Lastnik želi, da mu plačata 410.000 dolarjev (390.000 evrov) dolga ali da se izselita, poroča New York Post. Onadva pa trdita, da imata pravico ostati po tako imenovanem predpisu "Loft Law", ki naj bi varoval "nezakonite" stanovalce zapuščenih tovarn in industrijskih objektov. Po njem dobijo pravico običajnih najemnikov, zakon naj bi jih ščitil pred deložacijo.
Lastnik ju toži, njuna odvetnica Margaret Sandercoe pa opozarja, da stavba ni zgrajena v skladu z dovoljenji in da lastnik nima potrebnih dokumentov za pobiranje najemnine.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV