
Proizvaja ga običajna tovarna sladoleda, a v sodelovanju z organizacijo, ki promovira dojenje. Prvič so lahko takšen sladoled Britanci kupili že leta 2011, ko se je rodil prvorojenec princ George. Takrat je bil na voljo v le zelo omejenih količinah, letos ga bo na policah nekaj več. "Mislimo, da je rojstvo novega kraljevega otročiča zelo dober čas, da vse ljudi spomnimo, kako pomembno je dojenje," pove Victoria Hiley, ena izmed pobudnic akcije.
Nekaj kontroverze je povzročila tudi embalaža, saj so glavo princese Kate prilepili na telo matere, ki doji. Sladoled bo mogoče kupiti v nekaj londonskih prodajalnah, izkupiček od prodaje pa bo šel humanitarni organizaciji, ki promovira dojenje.

Komentarji (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV