Idilično francosko mesto Agde je znano po čudovitih peščenih plažah in soncu vse leto, hkrati pa je dom največje skupnosti svingerjev v Evropi. Mesto slovi po divjih spolnih zabavah, saj letno privabi na desettisoče parov iz vse Evrope, ki si želijo menjavati spolne partnerje. Mnogim prebivalcem sloves svingarskega raja ne ustreza, saj so prepričani, da jim krni ugled. Zdaj pa je njihov ugled zaradi škandala še bolj na udaru.
V središču škandala sta se znašla župan mesta Gilles d'Ettore, nekdanji uslužbenec tajne službe in policist, ter vedeževalka in duhovna voditeljica Sophia Martinez. Trenutno sta oba v priporu, saj poteka sodna preiskava. Vedeževalka je obtožena zavajanja župana in napeljevanja h kaznivemu dejanju, medtem ko je župan obtožen korupcije, ker je zanjo zapravil ogromne količine davkoplačevalskega denarja.

Martinezova je prepričala župana, da ima sposobnost navezovanja stikov z umrlimi. Kot je pojasnil županov zagovornik, je d'Ettore prosil Martinezovo, da ga poveže z njegovim pokojnim očetom. To se je, po trditvah župana, tudi zgodilo, saj se je na eni od seans vedeževalkin glas nenadoma spremenil in prevzel ton županovega očeta.
Podobne seanse, v katerih naj bi župan govoril s pokojnim očetom, naj bi trajale kar štiri leta, župan pa naj bi prek Martinezove prejel na tisoče različnih skrivnostnih klicev 'glasov' pokojnih, ki naj bi ga redno nagovarjali, naj pomaga vedeževalki in skrbi zanjo. Martinezova naj bi tako več let manipulirala z županom, osebno in po telefonu, saj naj bi imela izjemne veščine.
Kot poroča BBC, naj bi župan vedeževalki in njeni družini iz javnih sredstev plačal razkošne počitnice, med temi potovanji naj bi bile tudi luksuzne počitnice v Polineziji in na Tajskem. Prav tako naj bi ga 'glasovi' prepričali, da je zaposlil več članov njene družine v mestnem svetu in prenovil njen dom, pri čemer je prisilil lokalne gradbince in obrtnike, da so delo opravili brezplačno, saj jim je zagrozil, da mestna uprava v nasprotnem primeru ne bo več sodelovala z njimi.
Županov odvetnik Jean Marc Darrigade je zgodbo novinarju BBC označil kot noro. "To je enostavno neverjetno. V lokalni politiki imamo človeka, župana, nekdanjega policista, ki naj bi bil zelo inteligenten. Potem pa nenadoma ugotoviš, da lahko ena ženska manipulira s takšnim moškim." Darrigade v zagovor svojega klienta pojasnjuje, da je vedeževalka izkoristila županovo čustveno šibkost za pridobitev osebne koristi.

Odvetnik Martinezove, Luc Abratkiewicz, pa vztraja pri drugačni razlagi. "Moja klientka je priznala, da je izdala županovo zaupanje, vendar ne gre za manipulacijo. Tudi druge njene stranke, vključno z zdravniki in arhitekti, so trdile, da ima mistične moči."
Nekaterim meščanom se župan smili. Prepričani so namreč, da ga je vedeževalka spretno prevarala in izkoristila, župan pa naj bi se celo zaljubil vanjo. Spet drugi vztrajajo, da sta vsega kriva seks in svingerji. "Kjer je vpleten denar, je ponavadi del tega tudi seks," pravi eden od prebivalcev in dodaja: "Nekako gresta z roko v roki."
Skrajni desničarji Marine Le Pen in njihova lokalna predstavnica Fabienne Varesano so župana pozvali k odstopu. Očitajo mu krajo davkoplačevalskega denarja in sramotenje mesta. Ali bo župan odstopil, za zdaj še ni znano.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV