Če smo se še pred dvajsetimi leti brez težav zadovoljili z analognimi TV-programi in smo bili srečni že, če smo doma imeli internet, je danes zmogljiv ter hiter internet predpogoj, da lahko na televizijskih ekranih ali pametnih telefonih gledamo tisto, kar si v danem trenutku želimo, smo na tekočem z dogajanjem doma in po svetu, se v virtualnem svetu družimo s prijatelji ter z mobilno denarnico plačujemo račune. Današnja družba brez močne telekomunikacijske osnove torej ne more niti obstajati, kaj šele, da bi se razvijala, je prepričan Adrian Ježina manager leta 2021, ki je v svoji več kot 20-letni karieri sodeloval v vodstvih več mednarodnih podjetij, leta 2017 pa je postal predsednik poslovodstva družbe Telemach in jo s svojim znanjem ter izjemnimi voditeljskimi sposobnostmi preobrazil v enega tehnološko najsodobnejših telekomunikacijskih podjetij pri nas.
Uspeh tlakujejo nadgradnje in inovacije
A uspeh nikoli ne pride sam od sebe. Po besedah aktualnega managerja leta sta zanj potrebni predvsem dobra strategija in jasno zastavljeni cilji, ključnega pomena pa je tudi zadovoljstvo zaposlenih. Zgolj zadovoljni zaposleni lahko vodi do zadovoljnega uporabnika. Sami vemo, da zadovoljstvo naših uporabnikov raste, saj to med drugim dokazuje več priznanj mednarodnega podjetja Umlaut Best in Test za najboljšo uporabniško izkušnjo tako na mobilnem kot fiksnem področju." Tudi sicer se lahko pri Telemachu pohvalijo s številnimi mednarodnimi potrditvami za svoja prizadevanja. Letos smo dobili priznanje podjetja Ookla za najhitrejše fiksno in 5G omrežje pri nas, na najvplivnejšem mednarodnem sejmu s področij elektronskih medijev in tehnologije v Amsterdamu pa sta bila nagrajena tudi naš EON Smart Box ter daljinski upravljalnik."
V svetu digitalne tehnologije uspe samo tistim, ki vseskozi spremljajo svetovne trende in nadgrajujejo tehnično infrastrukturo. Telemachu je pri tem v veliko pomoč United Cloud, vodilno raziskovalno-razvojno središče družbe United Group, kjer so bile razvite tudi platforme EON ter EON Smart Box, ki vsak televizor spremeni v pametno napravo, ter EON Connect, ki omogoča upravljanje in popoln nadzor nad hišnim internetom. Dandanes ne gre več za odločitev med hitrostjo in količino, pomembno je vse, uporabniki potrebujejo vsega vedno več, ker se potrebe, zahteve, pričakovanja vseskozi povečujejo, tako v mobilnem kot fiksnem svetu, pojasnjuje Ježina.
Več hitrosti, višje zmogljivosti
Pod vodstvom Ježine je Telemach postal največji ponudnik fiksnega širokopasovnega interneta, utrdil si je položaj največjega ponudnika plačljive televizije, že dalj časa pa je tudi najhitreje rastoči ponudnik mobilne telefonije v Sloveniji. Letos smo tudi v mobilnem paketu ŠE VEČ ponudili neomejen prenos podatkov – kot smo ga leta 2019 že v paketu NAJVEČ. Naše GIGA-omrežje je največje omrežje nove generacije v Sloveniji in z njim pokrivamo že več kot 390.000 gospodinjstev. Prav tako vseskozi širimo našo mrežo baznih postaj in trudimo se, da bi kar najhitreje z lastnim omrežjem pokrili celotno Slovenijo. Zelo aktivni smo tudi pri vzpostavitvi omrežja 5G, ki smo ga pripeljali že v več kot 50 slovenskih krajev, pojasni sogovornik.
Pomembno nadgradnjo so pred kratkim doživeli tudi paketi EON, saj so v prav vseh občutno dvignili internetne hitrosti. Pri sestavljanju paketov sledimo vedno večjim željam in potrebam uporabnikov, zato vseskozi zvišujemo internetne hitrosti, dodajamo programe v visoki ločljivosti, ki postajajo nova osnova, tako kot tudi ogled nazaj. Ta je pri Telemachu na voljo brez doplačila, enako pa velja tudi za izjemno bogat Video klub, v katerem je ta čas že več kot 22.000 vsebin in jih še vseskozi dodajamo.

Ob tem mora po prepričanju managerja leta 2021 vsako sodobno podjetje imeti tudi jasne trajnostne cilje in jasno začrtano okoljsko misijo. V zadnjih dveh letih in pol smo naš ogljični odtis zmanjšali za več kot 560 ton CO2, predvsem na račun sončne elektrarne, ki smo jo postavili na strehi naše poslovne stavbe, in električnih avtomobilov, ki jih je v našem voznem parku vedno več, polnimo pa jih prav s pomočjo omenjene sončne elektrarne. Dodatno zmanjšujemo ogljični odtis tudi s kupovanjem električne energije zelenega izvora, energetsko učinkovite rešitve pa impliciramo tudi na področju tehnološke opreme, svojih omrežij ter pri opremi za stranke, pojasnjuje Ježina in dodaja, da bo k izboljšanju energetske učinkovitosti sčasoma pripomoglo tudi lastno omrežje 5G, ki prispeva k zniževanju stroškov delovanja med uporabniki in v celotni industriji.
Kako naprej?
Vodilni mož Telemacha je odločen, da tudi v prihodnje ne bodo sledili trendom, temveč jih bodo postavljali. V paketih EON Premium uporabniki lahko uživajo v hitrosti kar do 1 Gbps, s čimer smo spet poskrbeli za en revolucionaren korak na našem trgu. Do začetka julija bodo paketi EON bogatejši še za VOYO, najbolj priljubljen slovenski video na zahtevo z izjemno bogato ponudbo vsebin. Obenem smo zdaj na prehodu v nov tehnološki korak. Gradi se gigabitna družba, tako fiksna kot mobilna. To bo sprožilo popolnoma novo revolucijo aplikacij in storitev okoli danes znanih tehnologij. Verjamem, da bo Telemach tudi v prihodnje zagotavljal novosti na trgu bodisi z implementacijo nekaterih globalnih rešitev/trendov bodisi z avtomatizacijo lokalnih rešitev. Naši uporabniki so lahko prepričani, da bodo z nami vedno na tehnološkem vlaku prihodnosti.
Sponzorirana objava