Cekin.si
Loterijski listič

Igre na srečo

10 loterijskih dobitnikov, ki so ostali brez vsega

M.M.
18. 11. 2023 05.00
1

Predstavljamo 10 zgodb, ki pričajo o tem, da ni prav vsak iz pravega testa za visoke milijonske loterijske dobitke. Prepričajte se sami.

Oh, kako bi se naše življenje spremenilo na bolje, če bi dobili milijone. Si tudi vi tako predstavljate življenje po visokem loterijskem dobitku? Odlično, a tako bo le v primeru, če ste zrela in odgovorna oseba, ki bo z denarjem ravnala po pameti. 

Zgodovina različnih nacionalnih loterij kaže, da je kar nekaj "srečnežev" po visokih milijonskih dobitkih ostalo brez vsega. Danes predstavljamo prvih 10 primerov ljudi, ki so po visokih dobitkih bankrotirali. 

Lara in Roger Griffiths

Leta 2005 sta zakonca Griffiths v Veliki Britaniji priigrala 2,67 milijona evrov. Pred dobitkom sta veljala za skladen zakonski par, ki se ni nikoli kregal. Nato pa se je čez noč vse spremenilo. Kupila sta luksuzno hišo, luksuzen avto in privoščila sta si luksuzne počitnice v Monaku, Dubaju in v New Yorku. Denar sta zapravljala s svetlobno hitrostjo. Leta 2010 je njuno hišo zajel požar. Ker pa je bila nepremičnina zavarovana pod ceno, so popravila luksuzne hiše stala celo bogastvo. Za nameček je v tem času Lara ugotovila še, da jo Roger vara. Tako se je končal njun 14 let dolgi zakon. 

Bud Post

Leta 1988 je Američan William "Bud" Post na loteriji zadel 15,7 milijona evrov. V roku enega leta je bil v globokih dolgovih. Slednji so skupaj znašali skoraj milijon evrov. "Bila je prava nočna mora. Želim si, da tega denarja nikoli ne bi dobil," je nekoč dejal. 

Nekdanje dekle ga je tožilo in si prigrabilo tretjino njegovega dobitka. Njegov brat je najel plačanega morilca, saj je upal, da bo tako po bratu podedoval ves denar. 

Post je sicer vložil denar v družinski posel, ki se ni izšel. Tako je potonil v dolgove. Ko so mu na vrata potrkali rubežniki, je streljal nanje. Na srečo ni nikogar poškodoval, a v zapor je moral iti. "Bil sem veliko bolj srečen, ko sem bil brez prebite pare," je pred leti dejal za The Washington Post. 

Po odsluženi kazni je prejemal socialno pomoč, prehranjeval pa se je v ljudskih kuhinjah. Post je umrl leta 2006. 

Martyn in Kay Tott

Britanska zakonca Tott sta sicer priigrala 4,8 milijona evrov, a tega denarja nista nikoli prejela, saj sta izgubila dobitni listek. Po pravni poti sta skušala doseči, da jima loterija izplača denar, a sta zamudila vse roke za izplačila. Mož je dejal, da je dogodek zelo negativno vplival na njun odnos. 

Sharon Tirabassi

Leta 2004 je v Kanadi samohranilka dobila 7,2 milijona evrov. Pred tem je prejemala socialno pomoč. Denar je porabila za nakup ogromne hiše, luksuznih avtomobilov, oblek svetovno znanih modnih oblikovalcev. Denar je tudi posojala prijateljem, darovala ga je družinskim članom ...

V manj kot desetih letih je ostala brez vsega in vrnila se je k staremu življenju. Spet je bila najemnica, morala je delati in se v službe voziti z javnim prevozom. 

Na srečo je imela vsaj toliko pameti, da je za svojih šest otrok ustanovila sklad, v katerega je vložila del denarja. Ko bodo stari 26 let, bodo ta denar dobili. 

Evelyn Adams

Američanka, ki je na loteriji zadela dvakrat – leta 1985 in nato še 1986. 5,2 milijona evrov naj bi po poročanju ameriških medijev pustila v igralnici v Atlantic Cityju, saj ji kocka očitno ni bila namenjena. 

Leta 1993 je za The New York Times dejala, da so jo ljudje vsak dan prosili za denar ter da nikoli ni imela miru. 

Tonda Lynn Dickerson

Natakarica v ZDA je leta 1999 na loteriji dobila 9,7 milijona evrov. Srečko je prejela od stalnega gosta, ki je tako obdaroval tudi druge zaposlene v lokalu. Ko so za dobitek izvedeli Tondini sodelavci, so pričakovali, da bo denar razdelila med vse zaposlene, saj naj bi se tako dogovorili. Ona se je s tem strinjala, a ko je denar res dobila, je dogovor preklicala. 

Njeni nekdanji sodelavci in tudi gost, ki je podaril srečke in ki je vztrajal, da mu je bil v primeru dobitka obljubljen kombi, so Tondo tožili. Sodišče je tožbo zavrnilo, tako da je Tondi ostal ves denar. 

Ženska je z denarjem kupila deleže v podjetjih, delnice pa je nato prepisala na družinske člane. Očitno pa ni vedela, da je tovrsten prepis visoko obdavčen. Tako je morala plačati nekaj milijonov davkov. 

Če v igrah na srečo priigrate visoke dobitke, se najprej ustavite in razmislite.
Če v igrah na srečo priigrate visoke dobitke, se najprej ustavite in razmislite. FOTO: Dreamstime

Gerald Muswagon

Leta 1998 je Kanadčan Gerald na loteriji dobil 9,7 milijona evrov. Nenadoma je bil obdan z množico ljudi – zabave so se vrstile, nakupi za prijatelje in znance tudi ... Njegova nova luksuzna hiša je bila prizorišče vsakodnevnih zabav, polnih drog in alkohola. 

Nekaj denarja je vložil v posel, ki je seveda hitro propadel. Na koncu, ko je ostal brez vsega, se je zaposlil kot fizični delavec na neki kmetiji. Leta 2005 naj bi storil samomor. 

Suzanne Mullins

Leta 1993 je Američanka dobila štiri milijone evrov. Kako je bankrotirala, ni najbolj jasno – znano je, da je približno milijon evrov porabila za plačilo zdravljenja zeta, ki ni imel zdravstvenega zavarovanja. 

Po nekaj letih se je začela zadolževati in dolžniki so jo tudi tožili. Sodišče je odločilo v njihovo prid, a kaj, ko ženska ni imela ničesar več. Mullinsova naj ne bi imela nikakršnega premoženja, ki bi ga ji lahko zarubili. 

Americo Lopes

Lopes je leta 2009 na gradbišču v ameriškem mestu New Jersey zbral denar petih sodelavcev, ki so se dogovorili, da skupaj kupijo srečko in si ob morebitnem dobitku razdelijo denar. Da je srečka dobitna in da je priigral 37,2 milijona evrov, je Lopes zamolčal. Loteriji je odnesel srečko in pobral denar. 

V službi je dal odpoved pod pretvezo, da potrebuje operacijo stopala in da ne more delati. "Verjeli smo mu," je na sodišču dejal eden njegovih sodelavcev. Slednji so namreč hitro ugotovili, da Lopes laže, in so se odločili za tožbo. Sodišče jim je ugodilo, ob tem pa je Lopes dejal, da se čuti oropanega. Dejal je, da je skupna srečka ostala brez dobitka, srečka, ki pa jo je kupil sam, pa je bila dobitna. 

Ibi Roncaioli

Leta 1991 je Kanadčanka Ibi Roncaioli na loteriji zadela 4,8 milijona evrov. Soprogu ni povedala, kako namerava porabiti denar. Njen mož, sicer zdravnik ginekolog, je tako slučajno izvedel, da je dva milijona podarila otroku, za katerega sploh ni vedel, saj ga je rodila še pred zakonom z njim. Da otrok obstaja, je ženska prikrivala pred vsemi. 

Mož jo je ubil. 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 856