
Fleksibilnost in prilagodljivost
Ena izmed sprememb študentskega dela v zadnjem času je fleksibilnost delovnega časa. Študenti si želijo delovnih mest, ki jim omogočajo prilagajanje urnikov glede na študijske obveznosti, zato se vedno več delodajalcev odloča za ponujanje prilagodljivega delovnika ali celo dela na daljavo. Na ta način si študentje sami razporedijo delovni čas in uskladijo študij ter druge aktivnosti. Če si na primer želiš poiskati študentsko delo v Kranju, obišči spletno stran študentskega servisa Mjob v Kranju in si oglej vsa razpoložljiva študentska dela v Kranju in okolici Kranja.
Če si trenutno v Sloveniji le na izmenjavi, v času poletnih počitnic pa se nameravaš vrniti v Srbijo, si na spletni strani omladinski poslovi oglej vsa prosta študentska dela, ki te čakajo tam.
Hiter razvoj digitalne tehnologije je s hitrim napredkom vsekakor preoblikoval določena delovna mesta. V času epidemije se je delo iz pisarn preselilo v naše domove in za številna delovna mesta se je delo od doma izkazalo kot uspešna oblika. Tudi po tej zaslugi lahko danes študentje opravljajo različne naloge "na daljavo", kot so pisanje vsebin, oblikovanje, programiranje, prevajanje, upravljanje družbenih omrežij. Delo na daljavo je postalo izjemno priljubljeno, saj študentom omogoča delo od doma ali kjerkoli imajo dostop do interneta.

Da boš lahko dnevno spremljal vsa prosta študentska dela, ki se v poletnem času nenehno posodabljajo in dodajajo, ti svetujemo, da si na svoj mobilni telefon namestiš mobilno aplikacijo Mjob.
Študentski servis Mjob nagrajuje svoje člane.
Študentski servis Mjob tudi letos nagrajuje svoje člane. V obdobju od julija do novembra bodo vsak mesec žrebali med tistimi, ki so si v predhodnem mesecu naročili stalno napotnico in srečnemu nagrajencu podelili denarno nagrado v višini 500 €. Imaš torej 5 mesecev časa, da se prijaviš na delo in sodeluješ v nagradni igri. Kdor ne riskira, ne profitira! Več o nagradi igri si lahko prebereš tukaj.

Štejejo izkušnje in angažiranost za delo
Študentsko delo v zadnji letih ni več samo način za zaslužek denarja, ampak tudi priložnost za pridobivanje specifičnih znanj in kompetenc. Delodajalci vse bolj iščejo študente, ki imajo izkušnje na določenih področjih, kot so digitalni marketing, analitika podatkov, programiranje, oblikovanje in druge. Študentje, ki si v času študija nabirajo izkušnje preko študentskega dela, imajo prednost pri iskanju zaposlitve po koncu študija.
Vse več študentov se odloča tudi za študentsko delo v tujini. To jim omogoča, da spoznajo različne kulture, razširijo svoja obzorja in razvijejo medkulturne komunikacijske veščine. Poleg tega pridobijo dragocene izkušnje in reference, ki jih lahko izpostavijo v svojem življenjepisu. Ena izmed priljubljenih smeri je v zadnjem času podjetništvo. Namesto tradicionalnih zaposlitev se študentje odločajo za ustanavljanje lastnih podjetij in uresničevanje svojih poslovnih idej. Študentska podjetja in start-upi z inovativnimi idejami dobivajo veliko podporo s strani inkubatorjev, tehnoloških parkov in drugih podpornih organizacij, ki študentom nudijo mentorsko pomoč, izobraževanje in finančno podporo.

Vedno več univerzitetnih programov v svoje študijske programe vključuje praktična usposabljanja v sodelovanju z industrijo. Študentom se ponuja možnost, da pridobijo praktične izkušnje v resničnem delovnem okolju, vzpostavijo stike z delodajalci in se povežejo z industrijo že med študijem. To povezovanje pomaga študentom pri pridobivanju zaposlitve po končanem študiju in zagotavlja, da so njihove kompetence v skladu s potrebami trga dela. Če morda ravno stopaš na trg dela in iščeš zaposlitev na Gorenjskem, te vabimo, da obiščeš spletno stran kadrovske agencije Workforce, kjer si lahko ogledaš vsa prosta delovna mesta na Gorenjskem in se prijaviš na tisto, ki ga boš z veseljem opravljal.
Zaključek
Vidimo, da študentsko delo ni več samo način za zaslužek denarja, ampak je odlična priložnost za osebno in poklicno rast mladih. Študentsko delo se razvija in prinaša nove trende in priložnosti za študente. Fleksibilnost delovnega časa, informacijska tehnologija, poudarek na pridobivanju specifičnih znanj, mednarodne izkušnje, podjetništvo ter povezovanje z industrijo so le nekateri od trendov, ki oblikujejo študentsko delo danes. Ključno je, da študentje izkoristijo te trende in priložnosti, ki jih študentsko delo ponuja, ter se aktivno vključijo v svojo kariero že med študijem.

Naročnik oglasa je Web center d.o.o.