Prenosljivost ali zmogljivost
Za tiste, ki iščejo prenosljivost in morda ne potrebujejo velike količine surove računske moči, so pravi odgovor t. i. ultrabooki, ki se ponašajo z izjemno nizko težo, tako da jih je mogoče prenašati kjer koli, ne da bi vedeli, da imate v torbi prenosni računalnik. Med najbolj popularnimi lahkimi prenosnimi računalniki so tisti s 13,3-palčnim ali 14-palčnim zaslonom, saj ta velikost zaslona predstavlja zlato sredino med prenosljivostjo in udobjem za delo.

Vse bolj priljubljena izbira so gaming prenosni računalniki, ki z vsako generacijo prinašajo več moči v tanjšem in lažjem ohišju. So težji od ultra lahkih prenosnih računalnikov, a v zameno ponujajo bistveno več zmogljivosti. Predstavljajo vsestranskega pomočnika, ki zmore še tako zahtevne delovne naloge, po napornem delu pa si lahko privoščite kratek oddih z igranjem svojih priljubljenih iger. Takšni prenosniki imajo običajno zaslon velikosti 15,6-palca.
Izbira količine pomnilnika in števila procesorskih jeder
Po izbiri vrste prenosnega računalnika je ena glavnih dilem količina pomnilnika ter številko procesorskih jeder. Manj zahtevni uporabniki bodo sicer lahko shajali že z 8 GB pomnilnika, vendar je za gladko delovanje sistema in večopravilnost priporočljivo, da ima prenosnik vsaj 16 GB pomnilnika ter vsaj 4 procesorska jedra, še boljše je poseči po 6- ali več jedrnih modelih, ki bodo zagotovo podaljšali uporabno življenjsko dobo prenosnega računalnika.
Ne pozabite na garancijo
Z novim prenosnim računalnikom boste zagotovo preživeli kar nekaj let, zato je smiselno podaljšanje osnovne garancije, s tem si zagotovite vsaj 3 leta mirnega spanca pred morebitnimi popravili, ki pri prenosnikih vsekakor niso poceni.
Pri izbiri prenosnega računalnika naj vas torej vodi namen uporabe, vsekakor ne pozabite na videz – zmogljivost in teža sta pomembni, estetsko dovršen prenosni računalnik je prava paša za oči.
Sponzorirana vsebina