Cekin.si
Blagajna

Potrošnik

Nemški kupci jezni: Zakaj na teh blagajnah ne sprejemajo gotovine?

M.M.
04. 08. 2024 04.43
5

Prve poslovalnice nemške trgovske verige na določenih blagajnah ne sprejemajo več gotovine.

Diskonti in supermarketi gredo v korak s časom in zato vedno uvajajo novosti. Stranke to takoj opazijo in nekaterim te spremembe sploh niso všeč. Tako zelo jim nasprotujejo, da to tudi javno izpostavljajo kot nekaj napačnega. 

Kupce na primer moti že to, če trgovec spreminja asortiment blaga ali pa če artiklov ni na običajnem mestu. Sedaj pa je neki trgovec v Nemčiji razburil s svojo odločitvijo, da v nekaterih poslovalnicah ne bodo več sprejemali gotovine, z gotovino bo mogoče plačati le na samopostrežnih blagajnah. Kljub temu so stranke zelo jezne zaradi te odločitve, poroča spletna stran Fenix Magazin

Ljudje smo namreč bitja navad, zato radi nakupujemo v supermarketu ali diskontu po lastni izbiri. Izdelke hitro zapakiramo v košarico in ne izgubljamo toliko časa z iskanjem. 

Vendar občasno trgovine naredijo nekaj sprememb. Mnogim kupcem to sploh ni všeč, ker izdelkov naenkrat ne najdejo več na istem mestu, kjer so bili. Nekateri diskonti občasno celo spremenijo svoje izdelke in nekatere v celoti opustijo. To pomeni, da je lahko nakupovanje za stranke spet stresno.

Sedaj pa se je en nemški trgovec odločil za še eno spremembo: kot pojasnjujejo nemški mediji, na nedavno uvedenih samopostrežnih blagajnah pri tem trgovcu ni več mogoče plačevati z gotovino. Na samopostrežnih blagajnah kupci sami skenirajo svoje izdelke in na koncu plačajo nakup z debetno kartico.

Samopostrežna blagajna
Samopostrežna blagajnaFOTO: Adobe Stock

Gotovinsko plačilo na teh blagajnah ni možno. S temi blagajnami želi trgovec zagotoviti hitrejši dostop tistim, ki želijo kupiti le nekaj artiklov in hitro plačati z bančno kartico. A nasprotniki menijo, da to ni primerna odločitev, še posebej, ker s tem postavljajo starejše ljudi v slabši položaj, saj običajno ne uporabljajo debetnih kartic. 

So pa spet kupci, ki so nad hitrimi, samopostrežnimi blagajnami naravnost navdušeni, saj se tako izognejo čakanju v vrsti. 

Kaj vi menite? Se je trgovec odločil prav?

Povzeto po Fenix Magazin

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 832