Kaj se dogaja v Velenju? Položnice za ogrevanje so sicer povsod višje, a zneski, kot jih vidimo v Velenju, so tako visoki, da so se tamkajšnji prebivalci odločili za proteste. Zahtevajo, da velenjska komunala prekliče januarske položnice za ogrevanje in prepolovi cene toplote. Če se to ne bo zgodilo, bodo zaostrovali proteste, je napovedal predstavnik Ljudske iniciative Velenje Asmir Bečarević. Slednji je sicer izrazil tudi skrb, da bodo položnice za ogrevanje februarja še višje kot januarske. Zato po njegovih besedah ne smejo dopustiti, da someščani, ki imajo mesečne prihodke v višini 600 evrov, za ogrevanje plačujejo več kot 300 evrov.
"Odgovornost za tako visoke položnice mora prevzeti predvsem Komunalno podjetje Velenje," je dejal. Zahteve iniciative morajo biti izpolnjene do konca tega meseca. "Če ne bodo, bomo stopnjevali proteste in državljanske nepokorščine z referendumom, civilnimi tožbami, kazenskimi ovadbami in z blokado Velenja," je v imenu iniciative napovedal Bečarević.
Predstavniki velenjske komunale pravijo, da je iz objav, pod katere je podpisana Ljudska iniciativa Velenje, razvidno, da gre za populizem in zavajanje, s katerima je zlorabljena stiska socialno šibkejših uporabnikov komunalnih storitev. Pri tovrstnih manifestacijah zato ne nameravajo sodelovati. So pa predstavnike iniciative ponovno povabili na sestanek.
Velenjski župan Peter Dermol je v petek med drugim napovedal, da bo ta teden velenjska občina z občinskimi svetniki in političnimi strankami uskladila višino toplotnega dodatka, da bi občanom olajšala plačilo položnic za ogrevanje. Z dodatkom, ki je lani znašal 30 evrov na položnico, bodo po njegovih besedah skušali zajeti čim večje število občanov.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV