Ryan Reynolds je uresničil sanje številnih hollywoodskih zvezdnikov! Ni namreč dovolj, da zaslužijo milijone z igranjem v filmskih uspešnicah, temveč je najpomembnejše to, kaj bodo s temi milijoni počeli po nakazilu na tekoči račun. Nakup vile z bazenom, luksuzna potovanja, zabave ... Vse lepo in prav, a denar se mora obračati.
In to zelo dobro razume Ryan Reynolds, ki si je družino ustvaril s stanovsko kolegico Blake Lively.
V nadaljevanju članka poglejmo, kako je Reynolds razvijal svoj posel in investicijsko mrežo, ki je bogato obrodila.
46-letnik je večmilijonske zaslužke s filmskih platen vlagal v produkcijsko podjetje (Maximum Effort), proizvodnjo gina (Aviation Gin), telekomunikacijsko podjetje (Mint Mobile), partnerstvo z letalsko družbo (Virgin Airlines), aplikacije za zmenke (Tinder) in valižanski nogometni klub Wrexham FC.

Sklenil posel v vrednosti 1,35 milijarde dolarjev
V začetku marca je odjeknila novica, da je Ryan Reynolds sklenil pomemben posel s podjetjem T-Mobile, ki je za vrtoglavih 1,35 milijard dolarjev (1,24 milijona evrov) kupilo podjetje Mint Mobile. V slednjem je imel kanadski igralec 25-odstotni delež, spletna stran BBC pa poroča, da je s tem poslom Reynolds zaslužil 300 milijonov dolarjev (275 milijonov evrov).
In še več: po sklenjenem poslu se je Reynolds z novim lastnikom dogovoril, da v podjetju ostane, in sicer kot tiskovni predstavnik. Gre za izjemno poslovno odločitev obeh strani – Reynolds bo dodatno služil, T-Mobile pa bo imel vidnega predstavnika, ki ga javnost preprosto obožuje.
Reynolds je sicer zelo aktiven v vseh podjetjih, v katerih ima delež. Slavni igralec namreč nikoli ni želel biti le maskota podjetij, v katera je vlagal, to pa je potrdil že s svojo produkcijsko hišo Maximum Effort, ki sta jo ustanovila z Georgeem Deweyjem in iz leta v leto raste.
Vse se je začelo s produkcijsko hišo, ki zdaj gradi 1,2 milijona kvadratnih metrov velik filmski studio
Reynolds ni nikoli skrival svoje ambicije, da postane nekaj več kot le znan obraz. Čeprav je bil na Forbesovi lestvici najbolje plačanih hollywoodskih igralcev leta 2020 uvrščen na drugo mesto, je Reynolds hrepenel po projektih zunaj filmskega seta. Prvi korak je bil prehod v producentske vode, kar se je izkazalo za zelo uspešno potezo. S prvim filmom, ki ga je produciral, je s kolegi skupaj zaslužil več kot 1,4 milijarde evrov. Gre za film "Deadpool".
"Potreboval sem deset let, da sem ustvaril film Deadpool. To je bil pekel. Posneli smo testno verzijo, neka predrzna baraba ga je objavila na internetu in to je na koncu omogočilo nastanek filma," je opisal Reynolds.
Danes produkcijska hiša Maximum Effort sodeluje pri enem največjih projektov v filmskem svetu. Je namreč del sklada, ki bo vložil dobrih 1,4 milijarde evrov v gradnjo 1,2 milijona kvadratnih metrov velikega filmskega studia v okolici Toronta.
Poleg gradnje studia in soustvarjanja filma "Deadpool" se Maximum Effort ponaša s sodelovanjem pri televizijskih uspešnicah, kot so "Free Guy", "The Adam Project", "Spirited", "Shotgun Wedding" in dokumentarna serija "Welcome to Wrexham", ki se osredotoča na nakup istoimenskega nogometnega kluba.

Blake Lively je nasprotovala nakupu nogometnega kluba
Reynolds se je septembra 2020 v sodelovanju z igralcem Robom McElhenneyjem odločil za nakup valižanskega petoligaša Wrexham FC.
Ta poteza je naletela na proteste navijačev, ki jih je skrbelo, da klub kupujejo Američani, ki sploh ne razumejo pravila zaledja, pa tudi Ryanove žene Blake Lively, ki ni bila prav nič zadovoljna, da je družinski proračun namenil za skoraj propadli nogometni klub.
"Nič nisem vedel o nogometu in zdaj sem popoln odvisnik. V posel sem šel popolnoma sproščen in zdaj sem popolnoma zasvojen. Počasi sem spoznaval poslovanje kluba in se ukvarjal z vsemi segmenti, od administracije do poslovnih srečanj. Zdaj si organiziram teden glede na to, kdaj igra Wrexham," je Reynolds ponosno opisal svojo vlogo pri Wrexhamu, ki jo je tako kot vsa druga dela jemal skrajno resno.
Razlog za nakup kluba, kar priznava tudi igralec sam, je bila tudi želja, da bi o njem posnel dokumentarec, ki bi bil kombinacija poslovnega uspeha dveh znanih investitorjev in čustev navijačev, željnih uspeha.
Reynolds in McElhenney sta poleg tega, da sta lahko posnela dokumentarno serijo v šestih delih za Disney+, vložila 2,5 milijona dolarjev (2,3 milijona evrov) in vodila Wrexham do finala FA Trophy, turnirja za nižjeligaške ekipe.
Čeprav sta izgubila v finalu, sta pridobila zaupanje navijačev, ki so vse bolj prepričani, da bi lahko bil Reynoldsov talent za posel odločilen dejavnik pri napredovanju kluba v višji rang.

Investiral v blagovno znamko gina in jo po dveh letih prodal za 600 milijonov dolarjev
A preden je postal lastnik kluba, se je Reynolds odločil za nekoliko drugačen posel z naložbo v takrat dokaj neznanega proizvajalca gina. S tem poslom, sklenjenim leta 2018, je potrdil, da ima pravi podjetniški duh. V ta posel je namreč investiral dobiček, ki ga je prejel s filmom "Deadpoola".
Trnova pot pri nastajanju te filmske uspešnice, ki je ugledala luč sveta zgolj po zaslugi Reynoldsovega truda, je bila dobra lekcija.
"Nihče ni verjel v nas. Vsak dan sem se naučil novih poslovnih lekcij, ko sem poskušal prepričati vlagatelje in uresničiti ta projekt. Na koncu sem z dobičkom kupil Aviation Gin. Glede na to, da sem moral reklamirati to znamko, smo se z ekipo spremenili v nekakšno marketinško agencijo. In pri tem smo se zelo zabavali," je razkril.
Po le dveh letih izjemno uspešnega trženja je svojo blagovno znamko gina prodal za neverjetnih 600 milijonov dolarjev, kar je 551 milijonov evrov.
"Aviation Gin je bil uspešen, še preden je Reynolds vložil v podjetje. Toda v ta posel je vstopil z vsem srcem, izdelek vzel v celoti pod svoje okrilje in ga naredil tako vseprisotnega, da je bil tovrsten dobiček neizogiben," je povedal poslovni svetovalec Adam Lilling.

Sodeloval celo pri ustvarjanju Tinderja
46-letni zvezdnik je vlagal tudi v zagonska podjetja za zmenke, ki so postala zelo uspešna, kot so Tinder, OkCupid, Hinge in PlentyOfFish. Tudi tokrat se je Reynolds zelo resno posvetil investiciji.
"Večina milenijcev in pripadnikov generacije Z ne ve, kako so bili zmenki urejeni pred temi aplikacijami, ki imajo zdaj veliko odgovornost in možnost vplivanja na družbo. Zato sem pripravljen zavihati rokave in sodelovati z ekipo, da zagotovim napredek in uspeh v prihodnosti," je povedal 46-letni Kanadčan.
In vse našteto je dokaz, da ima Ryan Reynolds odličen nos za dobre poslovne odločitve. Iz njegovih besed pa je razvidno, da je v vseh teh poslih s srcem in dušo ter da neizmerno uživa.
Vir: TPortal, BBC
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV