Potem ko so britanske politične stranke odpravile preferencialni davčni režim za tako imenovane nerezidenčne davčne zavezance, so se številni premožni prebivalci Združenega kraljestva odločili za selitev. Italija je izkoristila priložnost in jim ponudila 200.000 evrov pavšalne obdavčitve dohodkov, pridobljenih v tujini, ob tem pa ohranila nizke stopnje davka na dediščino.
"Italija je izjemno priljubljena," je dejal Marc Acheson, strokovnjak za globalno upravljanje premoženja pri Utmost Wealth Solutions s sedežem v Londonu. "Davki nikoli niso edini razlog za selitev; pomembna je tudi sreča zakonca in otrok," je še dodal.
Milano poleg ugodnih davčnih pogojev ponuja bližino Londona, kakovostno družinsko življenje ter kulturno in urbano infrastrukturo, ki privablja bogate priseljence, poroča Bloomberg.
Novi prebivalci Milana
Med tistimi, ki so se odločili za selitev, so znana imena iz svetovnega poslovnega sveta. Elio Leoni Sceti, nekdanji direktor EMI Music in soustanovitelj investicijskega podjetja s sedežem v Londonu in San Franciscu, se je vrnil v Italijo. Veliko Britanijo je zapustil tudi Bart Becht, nekdanji vodja Reckitta Benckiserja in upravljavec družinskega bogastva Reimann.
Po zadnjih podatkih se je preselil tudi brazilski podjetnik 63-letni Fersen Lambrancho, egiptovski milijarder Nasef Sawiris, solastnik nogometnega kluba Aston Villa, pa življenje združuje med Abu Dabijem in Italijo. Saviris ima po Bloombergovem indeksu milijarderjev bogastvo ocenjeno na okoli 8,9 milijarde dolarjev (7,9 milijarde evrov).
Veteran Goldman Sachsa Richard Gnodde je še eno veliko ime, ki se je preselilo k našim sosedom.
Posledice za Veliko Britanijo

"Učinek snežne kepe je neustavljiv," opozarja Acheson. "To bo imelo tektonske posledice."
Britansko ministrstvo za finance ocenjuje, da bi jim lahko novi davčni režim, če se bo eksodus nadaljeval, v naslednjih desetih letih prinesel izgubo v višini 111 milijard funtov (več kot 13 milijard evrov) in izginotje več kot 40.000 delovnih mest.
Ocenjuje se, da trenutno v Združenem kraljestvu živi približno 75.000 tujih državljanov, ki vsako leto plačajo več kot osem milijard funtov davkov (več kot 9,5 milijarde evrov). Največji udarec trpijo rezidenti za daljši čas, ki jim novi predpisi prinašajo bistveno višje davčne obremenitve, predvsem na premoženje v tujih skladih.
Milano gradi nov finančni center
Milano to priložnost izkorišča za krepitev svojega položaja na evropskem finančnem zemljevidu. Mesto ponuja urbano življenje, kulturne znamenitosti in odlične prometne povezave, zaradi česar je privlačnejše od tradicionalnih zatočišč, kot je Monako.
Čeprav je italijanska birokracija pogosto omenjena kot pomanjkljivost, so naložbe v luksuzni turizem in profesionalne storitve močno rasle. Skupina Rocco Forte namerava le leto dni po prvem odpreti že drugi hotel v Milanu, Rosewood Hotels pa prav tako letos napoveduje odprtje novega objekta. Tudi londonska odvetniška pisarna Charles Russell Speechlys je odprla pisarno v Milanu.

Dominic Lawrance, partner zasebnih strank v odvetniški pisarni, je poudaril: "Do 60 odstotkov mojih strank, ki zapustijo Združeno kraljestvo, gre v Italijo. Morali bi se zgledovati po Italiji."
Vir: TPortal
Se vam zdijo informacije pomembne? Vam je članek všeč? Delite ga s svojimi prijatelji!
Najbolj brane novice:
Gora sanj in njena cena: Koliko denarja potrebujete za osvojitev Everesta?
Odkrijte skriti biser Sredozemlja: Pafos vas čaka po super ceni!
Zaposlena v hrvaškem hotelu o tem, kaj morate vedeti o hotelskih kamerah
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV