V Nemčiji je v predalih kar 195 milijonov starih mobilnih telefonov.
Onesnaženost planeta z mikroplastiko povzroča resne posledice v kmetijstvu, saj zmanjšuje sposobnost rastlin za fotosintezo. Nedavne raziskave kažejo, da mikroplastika povzroči izgubo od 4 do 14 odstotkov pridelkov pšenice, riža in koruze po vsem svetu, pri čemer se zaradi nenehnega povečanja količine mikroplastike v okolju stanje le še poslabšuje.
Osebno vozilo predstavlja velikanski strošek. Če ne verjamete, potem seštejte letne in mesečne obveznosti ter dodajte stroške rednega in nenačrtovanega servisiranja. Nato razmislite, ali si lahko avtomobil resnično privoščite.
V enem od nezakonitih rudnikov v Nigeriji so delali celo petletni otroci.
Zakaj je bolje iti v službo s kolesom in ne z avtom?
Norveški cilj je, da bodo vsa nova vozila, prodana leta 2025, električna. To je kar desetletje prej kot katera koli država EU. A kaj se lahko druge evropske države naučijo od te nordijske države?
Električna energija, potrebna za podporo umetni inteligenci, bi lahko do leta 2030 prispevala k približno 600.000 primerom astme in ustvarila 20 milijard dolarjev javnozdravstvenega bremena, kar je skoraj 19 milijard evrov.
Ustrezno vzdrževanje in redni pregledi so bistveni za optimalno delovanje, varnost in podaljšanje življenjske dobe sončnih elektrarn. Kako jih pravilno ohranjati?
Zmanjšajte odpadke med prazniki z našimi praktičnimi nasveti. Odkrijte, kako izbrati trajnostna darila, zmanjšati embalažo in uživati v praznikih na okolju prijazen način.
Poglejte, katera država je okrepila porabo premoga.
V javnosti so vse glasnejši pozivi k opuščanju rabe fosilnih goriv, precej manj pozornosti pa je posvečene posledicam, ki jih tak ukrep prinese s seboj. Pridobivanje fosilnih goriv je namreč temeljna dejavnost številnih regij po Evropi ter v svetu in opustitev brez konkretnega načrta za naprej lahko hitro vodi v družbeni ter gospodarski kolaps teh območij. Organizirano prestrukturiranje in pomoč Evrope sta zato nujna, kar kaže prav slovenski primer dobre prakse: Zasavje, nekoč izrazito premogovniška regija, se namreč danes uvršča med uspešnejše regije v okviru evropskega Mehanizma za pravični prehod, ki vključuje Sklad za pravični prehod.