Nekdanja tehnična direktorica OpenAI Mira Murati je za svoj novi zagonski projekt za umetno inteligenco Thinking Machine Labs zbrala vrtoglavih 2 milijardi dolarjev, kar je več kot 1,7 milijarde evrov.
Najboljša slovenska smučarka vseh časov Tina Maze je ustanovila smučarsko akademijo. Prvi pripravljalni tabor "za prihodnje smučarske šampione" bo izpeljala konec avgusta na Kopah, je sporočila prek družbenega omrežja Instagram.
30-letni Hrvat v Nemčiji razmišlja o povratku domov kljub plači 2500 evrov neto, saj ga bremeni ogromen stres. Deluje v veliki gradbeni firmi kot vodja ekipe. Strah pred pomanjkanjem posla v lastni obrti na Hrvaškem pa ostaja njegova največja ovira.
Slovenija ima razvitejšo industrijo, Hrvaška pa ugodnejše davčno okolje, so med prednostmi ene in druge države izpostavili udeleženci poslovne konference v Zagrebu. Politiki, podjetniki in finančni strokovnjaki so na konferenci poskušali odgovoriti tudi na vprašanje, ali Hrvaška postaja davčna oaza za slovenska podjetja.
Z osvojitvijo naziva slovenski startup leta 2025 Astra AI po navedbah organizatorjev potrjuje vlogo pionirja na področju izobraževalne tehnologije v regiji in pomembnega akterja v razvoju personaliziranega učenja prihodnosti.
Nemčijo pesti val zapiranja podjetij, ne le malih, ampak tudi industrijskih velikanov in tehnoloških podjetij. Rekordne številke razkrivajo izzive zaradi visokih stroškov in pomanjkanja kadra. Spoznajte, zakaj se številke razlikujejo od uradnih statistik.
Leto 2025 prinaša številne izzive za podjetništvo, tako na globalni kot domači ravni. Po podatkih vodilnih svetovnih zavarovalnic, kot je Allianz Trade, se število stečajev podjetij še naprej povečuje. Globalno naj bi insolventnost letos zrasla za dodatnih 6 %, potem ko je leto 2024 že postreglo z dvomestno rastjo insolventnosti. V številnih evropskih državah se podjetja znova soočajo z močnim pritiskom in se še bolj zavedajo, kako pomembno je izbirati dobre finančne partnerje.
Slovensko podjetje Visionect je svojo pot začelo kot študentska ideja, danes pa velja za enega vodilnih globalnih ponudnikov tehnoloških rešitev za upravljanje delovnih okolij. Med njihovimi naročniki so NASA, IKEA, Siemens in NBA ekipe. Podjetje ni prepoznano le po inovacijah, temveč tudi po pogumnih organizacijskih odločitvah, kot je uvedba štiridnevnega delovnika. Soustanovitelj in tehnični direktor Luka Birsa je spregovoril o začetkih, prebojih, poslovnih vrednotah in nasvetih za mlade podjetnike, ki si želijo uspeti na globalnem trgu.
S 1. julijem bomo vsi začeli s plačevanjem novega socialnega prispevka.
Slovenska raziskovalka Teja Potočnik, ki je prek svojega britanskega startupa Nanomation razvila rešitev za optimiziranje izdelave čipov, je ena od desetih inovatorjev, ki jim bo Evropski patentni urad junija letos v konkurenci 450 prijavljenih kandidatov podelil nagrado za mlade izumitelje (Young Inventors Prize).
Kaj se zgodi, če ste do klepetalnega robota umetne inteligence ChatGPT vljudni? Koliko stane vaš "hvala"?