Raper Trkaj poziva k razmisleku: "Ker - če vaja dela mojstra, a vajenca ni, potem se tudi mojstrovina na koncu izgubi." Dejstvo je, da ob vajeništvu ni tveganja: mlade po šolanju čaka služba, podjetja dobijo samostojnega mojstra.
"Otrok ve, da lahko opravilo ne šteje niti med vrstniki niti med odraslimi. Če bo naredil trimetrski čoln, si bo želel narediti še štirimetrskega," poudarja Marko Juhant. Razložil je tudi, zakaj je slabo, ker mladi danes prevečkrat občutijo olajšanje in ne zadovoljstva.
Nikar se ne odločajte namesto otroka. Zavedajte se tudi, da nimate pravice s pomočjo lastnega otroka zdraviti lastne travme in neizživete sanje. Preverite tudi, za katere štipendije lahko vaš otrok zaprosi.
Slikopleskar je ves čas v gibanju, a nikoli v naporu, pravi Luka, sicer dijak 1. letnika Srednje ekonomske storitvene in gradbene šole Kranj.
Ste že slišali za poklic mehatronika? Delodajalci zagotovo so, saj gre za poklic, pri katerem se po podatkih raziskave Poklicni barometer, ki jo Zavod RS za zaposlovanje izvaja med slovenskimi delodajalci dvakrat letno, delodajalci soočajo s težavami pri iskanju delavcev.
"Več znaš, več veljaš!" Rek, ki mu sledi tudi mladi Tilen Lipush Rebernak. Poglejte, katere poklice je izbral!
Minister Pikalo je delodajalce pozval k sodelovanju za razvoj vajeništva.
Otroci, ki bodo letos zaključili osnovno šolo, se lahko vpišejo na 23.702 vpisni mesti.
Ideje, ki navdušujejo.
Sklad bo podelil 1000 štipendij po 100 evrov mesečno.
Podjetja bodo mladini pokazala, kako poteka delo.