Bogati marsikaj delajo drugače kot navadni smrtniki. Stalno se izobražujejo, živijo za sedanjost in prihodnost, mnogi ne zanikajo, da so sebični.
Seveda imajo tudi čisto poseben pogled na vzgojo. Vsaj tako pravi milijonar Steve Siebold, ki je intervjuval več kot 1200 najbogatejših oseb na svetu, in svoje ugotovitve strnil v raziskavo z naslovom "Kako razmišljajo bogati?".

"V povprečni družini se omejitve glede denarja prenašajo z ene generacije na drugo. Tako ostajajo na enakem nivoju več desetletij ali celo stoletij, vsaj kar se tiče financ," je povedal. Bogati nasprotno otroke učijo pametnega ravnanja z denarjem. Povedo jim, da ni nič narobe, če želiš biti bogat, in da je možno z ambicijami zaslužiti bogastvo.
Medtem ko je večina srečna brez tveganja, so bogati drzni in neustrašni. Njihovi otroci seveda spremljajo njihov vsak korak in sčasoma spoznajo, da je strah pred izgubo njihov največji sovražnik.
Njihovo početje je ključno, saj vseskozi učijo otroke, kako lahko veliko zaslužijo. Otroci denar sprejmejo kot prijatelja in kmalu v življenju vedo, da lahko z njim spreminjajo svet. Do njega imajo pozitiven odnos, s čimer se močno razlikujejo od navadnih smrtnikov, ki denar večinoma dojemajo kot sovražnika.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV