Manchester United je leta 2005 izstopil iz londonske borze, ker ga je kupila ameriška družina Glazer. Kljub temu, da kljub iz leta v leto niza neverjetne uspehe in število njegovih oboževalcev narašča iz leta v leto, se klub bori z enormnimi dolgovi. Da bi se zadeve uredile se je vodstvo kluba, oziroma podjetja odločilo, da ponovno borznim vlagateljem ponudi delnice podjetja. Zadnja ocena vrednosti Manchester Uniteda, ki jo je podala revija Forbes, naj bi bila 1,864 milijarde dolarjev.
Marsikoga je presenetila odločitev, da bodo delnice Manchester Uniteda kotirale na borzi v Sinagpurju, a glede na to, da kar dve tretjini njihovih navijačev prihaja iz Azije in da lahko v naslednjih letih prav na tem koncu sveta pričakujemo največjo gospodarsko rast, je odločitev logična.
Če se bodo pri slavnem nogometnem klubu v resnici odločili za ta korak, bo šlo za največji vstop na borzo, kakršnegakoli športnega kluba, saj pričakujejo, da bodo s prodajo delnic zbrali kar milijardo dolarjev, ob velikem zanimanju pa bi se lahko tudi močno zvišala vrednost kluba. Glede na to, da podjetja običajno na borzi ponudijo med tretjino in četrtino vseh delnic, bi tako lahko vrednost kluba zrasla celo na 4 milijarde dolarjev!
Mnenja o tem, ali jim bo uspelo ali ne, so deljena. Veliko naj bi bilo odvisno od tega ali bodo delnice ponudili le institucionalnim vlagateljem, torej bankam, investijskim družbam in raznim skladom, ali pa bodo do delnic lahko prišli tudi zasebni vlagatelji. Če bodo delnice dostopne vsem, se zna ravno zaradi velike priljubljenosti kluba zgoditi, da bo cena delnic skočila v nebo.
Če bodo delnice na voljo le institucionalnim vlagateljem, jih bo zagotovo motil skoraj milijardo evrov velik dolg in dejstvo, da bo družina Glazer ohranila kontrolo v klubu.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV