Bankomata sta postavljena v raziskovalni postaji McMurdo. Lastnica raziskovalne postaje je multinacionalka Raytheon, ki se ukvarja z obrambnimi sistemi in je želela svojim zaposlenim nuditi vse dobrote bivanja v civiliziranem svetu. Tako so z družbo Wells Fargo dosegli dogovor o postavitvi dveh bankomatov, od katerih en deluje, drugi pa je rezervni, oziroma v izrednih razmerah celo namenjen za rezervne dele. Po besedah podpredsednika družbe Wells Fargo Davida Parkerja izvajajo vzdrževanje na aparatih zgolj vsake dve leti. Oseba, ki jo pošljejo na Antarktiko mora skozi več mesečno izobraževanje in mora biti v izvrstnega zdravja.
Vzdrževalna dela so sicer opravljena v nekaj urah, toda zaradi nepredvidljivega vremena obstaja možnost, da vzdrževalec obtiči na skrajnem jugu zemljske oble tudi do deset mesecev, v eksteremnih vremenskih pogojih.
Največja posebnost bankomatov je, da jih serviserji ne polnijo z denarjem, ampak denar „reciklirajo“, kar pomeni, da denar, ki ga uslužbenci postaje dvignejo, zapravijo in nato zopet vložijo v bankomat. Tudi manjša vzdrževalna dela opravijo kar uslužbenci postaje sami. Konec koncev gre večino za znanstvenike in raziskovalce, ki jim tovrstna manjša popravila ne povzročajo preglavic.
Bankomata so postavili leta 1998 in sta bila zaradi takoimenovanega hrošča Y2K pod drobnogledom predvsem leta 2000, saj sta bila prva bankomata na svetu, ki sta zakorakala v novo tisočletje.