
Lastništvo nepremičnine ostane v domeni družine, seveda pa je na to nepremičnino v zemljiški knjigi vpisana 'plomba' banke in je v sorazmernem deležu hipotekarnega posojila vse do odkupa lastnica te nepremičnine tudi banka.
Pri tem pa bi radi tudi opozorili na vsa tveganja, ki se jim s to potezo izpostavimo. Upoštevati je treba vse stroške, ki nastanejo s tovrstnim načinom prodaje. Prodajalec (mati) mora namreč zaradi prodaje plačati davek na promet z nepremičninami (dva odstotka od prodajne vrednosti nepremičnine) in morebiten davek na kapitalski dobiček. Kupec (otrok) pa mora za najem hipotekarnega posojila plačati tudi dodatne stroške. Kot rečeno, opisan manever predstavlja zgolj zanimivo alternativo dragim potrošniškim posojilom, ko želi družina ali član družine priti do velikega zneska v sorazmerno hitrem času, pa je zaradi posojilne sposobnosti družine najem takšnega posojila omejen. Čeprav so tovrstne poteze zelo tvegane, saj lahko konec koncev izgubimo tako nepremičnino kot tudi vsa izposojena sredstva, pa se tovrstne poteze kažejo kot edina možna rešitev pri reševanju stanovanjskega problema ali morebitnih bodočih investicij.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV