Avtomobil se giba s pomočjo dovršenega mehanizma vzvodov in vztrajnikov, potrebno kinetično energijo dovaja kar človek, ki se giba naprej in nazaj z gibi, ki so podobni veslanju.
Če v avtomobilu sedijo štiri osebe, se lahko avto premika izključno s pogonom njihovih mišic, če pa jih je v avtu manj, pa pomaga tudi elektromotor z energijo, ki so jo pridobile sončne celice in shranile v akumulatorje za kasnejšo rabo.
Greenwood pravi, da je upravljanje lahko in enostavno, tako da lahko ena odrasla oseba brez težav upravlja z njim. S tovrstnim pogonom se je zače ukvarjati že leta 1968, ko je daljnovidno predvidel, kako zelo bodo avtomobili z notranjim izgorevanjem obremenili okolje.
Avto ni od muh, saj lahko na razgibanem in hribovitem terenu doseže hitrost do 50 kilometrov na uro, na ravnini in ob idealnih pogojih pa celo vse tja do 100 kilometrov na uro, a Greenwood opozarja, da je tako hitra vožnja s prototipom dokaj nevarna zaradi nekoliko premalo učinkovitih zavor.
Revolucionarni avtomobil naj bi serijsko proizvodnjo ugledal naslednje leto, stal naj bi okoli 12.000 evrov, do zdaj ima Greenwood naročenih okoli sto primerkov. Zanimivo je, da je potrebno za vpis na čakalno listo nakazati 50 evrov, sicer vas ne bodo jemali resno.
Trenutno Greenwood razvija streho, da bo lahko avto vozil v vsakem vremenu, avtomobil bo imel računalnik, navigacijsko napravo, učinkovit avdio in komunikacijski sistem, načrtuje tudi vgradnjo zaščitnih zračnih vreč.
A omenjeni primer ni osamljen, saj lahko s pomočjo lastnega telesa pridobivamo energijo za različne potrebe sodobnega načina življenja. Oglejte si FOTOGALERIJO, v kateri boste videli, kako lahko ob energetski potrebi izkoristite kar človeka!
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV