Tako je spletni portal businessinsider objavil zgodbo dekleta, ki so ga poimenovali Sally. Ta se je odločila, da bo vsak mesec 1.200 evrov plače s svojega poslovnega računa nakazala na varčevalni račun, ki sta ga odprla skupaj z možem pri eni izmed angleških stanovanjskih zadrug. Da bi si olajšala delo, se je odločila, da bo za ta nakazila odprla trajnik, ki bo poskrbel za samodejen prenos denarja.

In tako naj bi se vse od leta 2010 na računu nabiral denar in se plemenitil z obrestmi ter nekoč postal polog za nakup novega stanovanja. A Sally je pri izpolnjevanju trajnika naredila usodno napako in se pri vnašanju številke računa zmotila pri eni številki. Tako je kljub temu, da je vse preostale podatke izpolnila pravilno, njen denar romal na račun neznanca.
Le ta je tako kar dve leti vsak mesec prejemal 1.200 evrov, ki jih očitno nima nikakršnega namena vrniti. Sally je do svojega denarja seveda zakonsko popolnoma upravičena, a ker banka ne sme izdati identitete prejemnika, bo do njega le težko prišla. Banka bi sicer lahko denar, ki je bil narobe prenesen, zasegla, a ga je prejemnik vmes že porabil in vse, kar so lahko vrnili, je bilo 1.200 evrov.

Kot so povedali pri banki HSBC, so tovrstne napake dokaj pogoste, nikoli pa še niso naleteli na primer, pri katerem stranka kar dve leti ne bi opazila, da njen denar ne prihaja na pravi račun. Tovrstne napake so mogoče, ker banke pri svojem poslovanju uporabljajo le številko računa in sklic, vse ostalo, kar napišete na univerzalni plačilni nalog, je praktično nepomembno.
Seveda ostaja vprašanje, kako Sally in njen mož nista opazila, da jima na računu manjka skoraj 30.000 evrov. Izpiskov stanja v papirnati obliki si nista naročila, saj jih je njuna banka dodatno zaračunavala. Račun naj bi upravljal mož, ki je bil pozoren zgolj na to, da je bilo na računu pozitivno stanje.
Komentarji (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV