Pri presoji, katere storitve so potrebne iz medicinskih razlogov, se upošteva tudi pričakovana dolžina bivanja. Tako je oseba, ki dalj časa biva v drugi državi, denimo študentje na študiju v tujini in delavci na delu v tujini, upravičena do večjega obsega pravic. Zdravnik, ki sprejme osebo na zdravljenje, odloči o obsegu storitev, ki so potrebne, da se ji ni treba vrniti domov le zaradi zdravljenja.
Zveza potrošnikov svetuje, da se pred odhodom seznanimo, kaj krije evropska kartica. Naročiti jo je treba vsaj štiri delovne dni pred odhodom v tujino, v poletnih mesecih pa vsaj sedem dni pred odhodom. Kdor jo že ima, lahko novo naroči največ 30 dni pred iztekom njene veljavnosti. Na to so minuli teden opozorili tudi na Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije, kjer so opozorili, da si še, da v BiH namesto kartice potrebujemo konvencijsko potrdilo.
Pri turističnem zavarovanju, ki je skupno ime za različne vrste zavarovanja za dogodke, povezane s potovanji, se osredotočimo na zdravstveno zavarovanje, svetujejo v zvezi, saj lahko nepredvidene zdravstvene težave povzročijo največ neprijetnosti in velike stroške.
Svetujejo, da podrobno preverimo omejitve kritja. Tudi zdravstveno zavarovanje v tujini nas ne bo ščitilo v vseh primerih.
Prav tako priporoča, da izberemo večjo zavarovalno vsoto. Zavarovalna vsota je največji znesek, ki ga lahko dobimo iz naslova zavarovanja. Če bodo stroški presegli zavarovalno vsoto, bomo morali doplačati sami, navaja zveza potrošnikov.
Zavarovalnice sicer ponujajo še druga kritja, denimo proti nezgodam, tatvini ali kraji, izgubi prtljage, odgovornosti, prekinitvi ali prisilnemu podaljšanju potovanja.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV