Sosedski spori v Sloveniji so že tradicija. Izognite se najhujšemu scenariju.
Kaj storiti, ko bivši partner ne želi plačevati preživnine otroku? Kaj, ko otrok ostane brez preživnine, saj nekdanji zakonec ostane brez zaposlitve in denarja?
Šola je odgovornost za poškodbo zavračala in otroku ni želela izplačati odškodnine.
Naročnica obnove fasade je ugotovila, da je bilo delo opravljeno nekakovostno. Podjetje se prav tako ni držalo rokov, do katerih bi moralo končati dela. Nato se je zelo zapletlo.
Šok, strah, negotovost ... Kako se odzvati, ko vas doleti odpoved delovnega razmerja? Ali veste, katere možnosti imate na voljo?
Kako ravnati ob prometni nesreči in kako nato dobiti odškodnino za nastale poškodbe?
Že načrtujete zimske počitnice? Nikar ne pozabite na najpomembnejšo stvar, ki jo morate opraviti.
Smrt staršev je izredno travmatičen dogodek v življenju posameznika. Če ob tem izbruhnejo še spori med dediči, se lahko kdo nenadoma znajde še v finančni stiski.
Pravdni stroški so lahko zelo dragi. Zakaj se je torej ta slovenski delavec odločil, da gre v tožbo delodajalca?
Delavec je po dveh letih zaposlitve za določen čas pričakoval zaposlitev za nedoločen čas. Delodajalec pa mu je v podpis pomolil novo pogodbo znova za določen čas, vendar za drugo delovno mesto. A samo na papirju; jasno mu je dal namreč vedeti, da od njega pričakuje opravljanje istega dela.
Slovenko so hoteli odpustiti iz krivdnih razlogov. Pri postopku pred delodajalcem ni bila uspešna, sledilo je pravdanje na sodišču. Kako bo plačala odvetniške stroške, ki so tedaj narasli na več sto evrov, pa je na srečo ni skrbelo.