Gre namreč za nepremičnine, ki so jih zaradi dolgov zasegle banke ali drugi upniki. Samo lani jih je bilo 1.887.777, kar je sicer kar 34 odstotkov maj kot na vrhuncu zaseganja leta 2010.
Zadnja številka sicer ne pomeni, da je krize v ZDA konec in da lahko lastniki nepremičnin svoje dolgove spet normalno vračajo. Gre za to, da je bilo lansko leto tisto, ko so se postopki zasega nepremičnine močno podaljšali, predvsem zaradi ugotovitev, da je bilo leta 2010 nekaj hitrih zasegov polnih napak in celo nezakonitosti.
Odkar je na ameriškem nepremičninskem trgu ponudba zaseženih nepremičnin vse večja, so tudi cene precej padle. Te nepremičnine se tako prodajajo tudi za več kot polovico nižjo ceno, kot je njihova tržna vrednost.
Največ zasegov nepremičnin je bilo sicer v zadnjem času opravljenih v zveznih državah Kalifornija, Nevada, Florida, Arizona, Illinois, Michigan in Georgia.
Največja je ponudba domov, za katere so lastniki ob nakupu odšteli med 70.000 in 200.000 evrov, novi kupci pa so za zasežen dom običajno pripravljeni plačati do 140.000 evrov, poroča Realtytrac, kjer imajo eno največjih baz zaseženih domov v ZDA.
Tukaj je nekaj primerov njihove ponudbe, nepremičnin, ki so v primerjavi z originalno ceno naprodaj za drobiž.
Komentarji (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV