
Sedaj je tudi uradno: dodatek za delovno aktivnost, ki se izplačuje delovno aktivnim prejemnikom denarne socialne pomoči, ostaja.
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je želelo ukiniti dodatek za delovno aktivnost. Najprej je državni svet vložil veto, danes pa tudi v državnem zboru ni bilo zadostne večine za njegovo ukinitev. Za ukinitev bi moralo glasovati 46 poslancev, a jih je bilo za le 39, proti ukinitvi pa 20. Še pred četrtkovo obravnavo novele v DZ so se pred poslopjem parlamenta zbrali predstavniki nevladnih organizacij in opozorili na stisko, v kateri bi se znašli nekateri, če bi jim ukinili dodatek. V ta namen sta Inštitut 8. marec in Sindikat Mladi plus tudi predstavila konkretne zgodbe ljudi, ki bi jih ukinitev dodatka najbolj prizadela.
Marko Koprivc iz stranke SD je poudaril, da dodatek večinoma prejemajo tisti, ki so zaposleni, a ne zaslužijo dovolj za normalno preživetje. "Ukinitev dodatka bi zanje pomenila poslabšanje socialnega položaja in jih potisnila v še večjo revščino," je opozoril.
A na drugi strani je Tadeja Šuštar iz stranke NSi povedala, da novelo podpirajo, saj število prejemnikov socialnih transferjev narašča in to kljub temu, da v državi ni več gospodarske krize in da mnoga podjetja ne najdejo delavcev. "To je nesprejemljivo," je dejala.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV