Samsko življenje je namreč vse prej kot poceni. Visoke najemnine zahtevajo visoke plače, takih pa ni veliko, zato živi samih veliko več ljudi na visokih položajih in z dobro plačo. Ostali se morajo večinoma zadovoljiti s kopico sostanovalcev. In prav tem arhitekti namenjajo “montažne hiše za samske”. Pripravili so načrte za “mini hiške”, ki življenje in delo omogočajo že na par kvadratnih metrih. Omejitev življenjskega prostora na minimum se splača tako zaradi stroškov nadaljnjega vzdrževanja objekta, kot tudi dejstva, da boste za takšno hišico (v sicer najmanjši izvedbi) odšteli okoli 70 tisoč evrov, bolj zahtevni pa za nekoliko večje izvedbe okoli 130 tisoč evrov. Tovrstne hiše odlikujejo velika okna, ki poleg veliko svetlobe, prostor naredijo optično večji. Fiksnih sten je malo, večje prostore pa boste z lahkoto predelili na manjše z drsnimi vrati in “zložljivimi” stenami.
Po navadi so celo najmanjše izdaje hiš dvonadstropne, kar omogoča še boljši izkoristek prostora. Po navadi vam bo na voljo 80 kvadratnih metrov stanovanjskih površin.
Če imate več denarja in večje potrebe, pa lahko v nekaterih primerih hiši dodate še dodatne module in tako stanovanje še nekoliko povečate.
Sicer pa proizvajalci s tovrstnimi izdelki ne ciljajo le na samske, ampak tudi na starejše. Pogosto se namreč starejšim, ko otroci zapustijo družinsko gnezdo, čez noč zazdi, da je njihova hiša postala velikanska in samotna, kljub temu pa udobja hiše ne želijo zamenjati za miniaturno stanovanje v prenaseljenem bloku. Imajo pa majhni prostori seveda tudi slabosti, zelo težko bi jih na primer prilagodili gibalno ovirani osebi.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV