Cekin.si
Amazon

Premoženje

Ta podjetja beležijo velikanske zaslužke

M.M.
29. 06. 2020 09.09
0

Informacijska tehnologija je eno od gonil napredka, ki spreminja in izboljšuje naš vsakdan – kako komuniciramo, poslujemo, nakupujemo, preživljamo prosti čas in se zabavamo. To se je še kako pokazalo v času pandemije, saj so nam tehnološka podjetja ponudila številne rešitve ter olajšala delo in komunikacijo. Posledično ta podjetja beležijo velikanske zaslužke.

Ob izbruhu pandemije novega koronavirusa je bilo takoj jasno, da se bo naš način dela in življenja korenito spremenil. Ukrepi za varovanje pred okužbo so zaprli vrata številnih podjetij, ljudi pa v njihove domove. Delali smo oz. ponekod še vedno delajo od doma, z bližnjimi smo komunicirali preko računalnikov in drugih mobilnih naprav, nakupe smo opravljali preko spleta ... Spremenil se je tudi naš odnos do spremljanja informacij in zabavnih vsebin. Vse to je naša nova realnost, prihodnost pa bo še bolj digitalna, kot smo si lahko mislili v preteklih mesecih, ko pandemije še ni bilo na obzorju. 

V informacijsko in komunikacijsko tehnologijo se je vlagalo že vrsto let, njen razvoj pa je bil bliskovit. Kljub temu pa se ta razvoj ni tako močno odražal na našem delu in življenju. Zdaj se. Posledično so nekatera podjetja v tem sektorju zabeležila skokovito rast prihodkov. Na primer aplikacija za komunikacijo na daljavo Zoom je imela lani 10 milijonov uporabnikov na dan, v letošnjem marcu pa je ta številka zrasla na 200 milijonov. Zaslužki podjetja so seveda vrtoglavi.

Roke si manejo tudi delničarji tehnoloških podjetij, saj vrednost delnic vztrajno raste. Potrošniki in uporabniki so namreč začeli staviti na odlično uporabniško izkušnjo, ki je v teh časih še bolj pomembna. Vse to se odraža na borznih indeksih.

Jasno je torej, da je sektor informacijske tehnologije z ukrepi proti širjenju novega koronavirusa in karantenami, v katerih so bila mesta po svetu, dobil odločen pospešek. Glede na pozitivne izkušnje, ki nam jih v kriznih časih omogočajo tehnološke rešitve, pa lahko sklepamo, da se bo ta trend le še nadaljeval – tudi potem ko bo zdravstvena kriza popolnoma obvladana. Izkušnja je namreč tako dobra, da se podjetja po svetu odločajo za nadaljevanje dela od doma. To bo le še veter v krila sektorju informacijske in komunikacijske tehnologije, ki je že zagrabil za nove izzive in pospešeno vlaga v nadaljnji razvoj. 

Mikajo vas velikani, a se ne bi izpostavljali tveganjem in stroškom direktnega trgovanja z delnicami? Obstajajo rešitve.
Mikajo vas velikani, a se ne bi izpostavljali tveganjem in stroškom direktnega trgovanja z delnicami? Obstajajo rešitve. FOTO: Shutterstock

Prepoznajte odlično priložnost

S koronakrizo je podjetjem postalo jasno, da se bodo morala prilagoditi novemu načinu poslovanja, saj bodo le tako dvignila produktivnost, rast in posledično si bodo na takšen način zagotovila preživetje na trgu. S tem spoznanjem se znova viša vrednost podjetij, ki ponujajo tehnološke rešitve. Zato je sektor informacijske tehnologije trenutno ena najbolj prodornih gospodarskih panog, na kar se pozitivno odzivajo tudi borzni trgi.  

Zdaj je pravi trenutek za vlaganje v tehnološki sektor, saj njegova pospešena rast vlagateljem prinaša finančne koristi. Možnosti, kako vlagati v ta sektor, so različne, ena od njih pa je tudi sklad. 

Infond Technology investira sredstva v delnice podjetij sektorja informacijske tehnologije. Z investiranjem v ta sklad lahko posredno vlagate v delnice podjetij, kot so na primer Alibaba, Amazon, Apple, Alphabet, Microsoft in številna druga. 

Poslovanje sklada Infond Technology
Poslovanje sklada Infond TechnologyFOTO: Arhiv ponudnika

Kdor si torej želi vlagati v delnice svetovno znanih velikanov, se pa ne želi izpostavljati tveganjem in stroškom direktnega trgovanja z delnicami, lahko izbere sklad Infond Technology. Nanj prisegajo tisti, ki stavijo na dolgoročnost, kjer ni prostora za panične odzive na nihanja vrednosti. Sklad je vsekakor namenjen vlagateljem, ki se zavedajo nadpovprečnega potenciala informacijske tehnologije.

Infond Technology je 15. junija prejel naziv najboljši slovenski sklad, in sicer po razmerju tveganja in donosa. S skladom upravljajo upravljavci, eden izmed njih pa je prejel nagrado za najboljšega upravljavca v Sloveniji petletnega obdobja. Več informacij o prihrankih v vzajemnih skladih najdete TUKAJ

Sava Infond, družba za upravljanje, d. o. o., Vita Kraigherja 5, 2000 Maribor. Prospekt in ključni podatki za vlagatelje sta v slovenskem jeziku vlagateljem na voljo v elektronski obliki na spletni strani www.infond.si, v papirni obliki pa na vseh vpisnih mestih in sedežu družbe v času uradnih ur. Najvišji vstopni stroški dosegajo 3 %, izstopnih stroškov se ne obračunava. Navedeni stroški zmanjšujejo prikazani donos.

Sklad je uvrščen v kategorijo 6 ocene tveganja in potencialnega donosa. Ocena tveganja in potencialne donosnosti sklada, prikazana v zgornjem kazalniku, se izračuna na podlagi preteklih podatkov poslovanja sklada ali gibanja primerjalnega indeksa. Pretekli podatki, ki se uporabljajo za izračun ocene tveganja in potencialnega donosa, niso nujno zanesljiv pokazatelj ocene tveganja v prihodnje. V skladu z dejanskim poslovanjem sklada v prihodnosti se ocena tveganja in potencialne donosnosti lahko spremeni. Najnižja kategorija ne pomeni naložbe brez tveganja.

Sponzorirana vsebina

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861