Cekin.si
Zadolževanje

Premoženje

Kdo je med pandemijo najbolj oklestil porabo denarja?

M.M.
02. 07. 2020 07.50
0

Potrošniki so izredno previdni, kako v času pandemije porabljajo denar. Kdo je najbolj oklestil porabo, pa preverite v nadaljevanju članka.

25 odstotkov najbogatejših Američanov je tista skupina potrošnikov, ki je med pandemijo v ZDA najbolj zmanjšala porabo denarja, poroča spletna stran Bloomberg, pri tem pa navaja podatke raziskovalne skupine univerze Harvard. Sledi skupina s srednjimi dohodki, najmanj pa so svojo porabo zmanjšali tisti z najnižjimi dohodki.  

Padec potrošnje je najbolj prizadel manjša podjetja, ki so bila prisiljena v odpuščanja. In tudi ko so določeni ukrepi za zajezitev epidemije prenehali, se razmere niso izboljšale. Potrošniki so še vedno previdni in denarja ne trošijo brezglavo. 

Vse več ljudi se odloča za varčevanje

Stopnja varčevanja med prebivalstvom se viša. Tako so na primer v ZDA zabeležili, da je bila aprila stopnja varčevanja glede na razpoložljiv dohodek kar 33-odstotna. Marca je bila stopnja 12,7-odstotna, februarja pa 8,2-odstotna. Okoli 8-odstotno stopnjo varčevanja so beležili kar nekaj mesecev pred februarjem. 

V Sloveniji so aprila zabeležili rekordno nizko vrednost razpoloženja potrošnikov, je poročal statistični urad, a to razpoloženje se je nato počasi izboljševalo. 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 794