
Več kot dve tretjini delavcev, ki so med epidemijo v ZDA ostali brez zaposlitve, zdaj z nadomestili za brezposelnost prejmejo več denarja, kot pa so ga prej z delom, poroča spletna stran Business Insider. To je pokazala raziskava strokovnjakov univerze v Chicagu.
Brezposelni namreč prejmejo nadomestilo v višini 600 dolarjev na teden, kar je 531 evrov. Republikanci vztrajajo, da je to absolutno previsok znesek in da bi ga bilo treba ukiniti. Menijo namreč, da je s tem nadomestilom razvrednoteno delo ter da se ljudje sploh ne bodo trudili poiskati nove zaposlitve. Ukrep so sprejeli letošnjega marca, ko se je po državi začel širiti novi koronavirus. Demokrati vztrajajo, da bi morali nadomestilo brezposelnim, ki so zaradi epidemije ostali brez dela, izplačevati do 31. januarja 2021, republikanci pa menijo, da bi to pomoč zaključili že konec tega meseca. Kakšna bo odločitev, bo jasno kmalu, a strokovnjaki opozarjajo, da je brezposelnih veliko več kot delovnih mest, ki so na voljo. Kriza se bo letos le še poglabljala. Okoli 12 milijonov oseb, ki so med epidemijo ostali brez zaposlitve, le zaradi tega nadomestila ne zapade v globoko revščino.
Je pa tudi majska študija ameriške centralne banke pokazala, da breme epidemije v ZDA nosijo pretežno gospodinjstva, ki na leto zaslužijo manj kot 40.000 dolarjev, kar je 35.303 evrov. Kar 40 odstotkov teh gospodinjstev je namreč marca in na začetku aprila ostalo brez zaposlitve. Če bodo ostala še brez nadomestil za brezposelne, bo v ZDA izbruhnila še epidemija revščine.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV