So trenutki, ko je treba začeti razmišljati izven lastnih okvirjev. Tako so ravnale tudi štiri mame samohranilke iz ameriškega Washingtona. Ko so ostale same z otroki, so vedele, da potrebujejo varen pristan, za katerega ne bodo odštele preveč denarja.
Začelo se je s prijateljicama Holly Harper in Herrin Hopper. V začetku leta 2020 sta ostali sami z otroki – Harperjeva z devetletno hčerko, Hopperjeva pa z dvema otrokoma, starima 9 in 13 let, poroča spletna stran The Washington Post. Udarila je pandemija. Vsaka se je v svojem stanovanju borila s plačevanjem računov, najemnin, iskanjem varstva za otroke ...
Nato sta se nekega večera pogovarjali preko videoklica in rodila se je ideja: zakaj ne bi skupaj kupili nepremičnine? Da jima bo lažje, da si bosta pomagali, delili stroške, čuvali otroke ...
Še isti večer sta šli v akcijo in hitro sta našli čudovito hišo, ki je bila naprodaj. Junija 2020 sta zaključili nakup in tako postali ponosni lastnici nepremičnine. Uredili sta štiri stanovanjske enote. Za dve enoti sta začeli iskati najemnike. Na njun oglas se je odzvala Leandra Nichola, prav tako samohranilka z dvema otrokoma, starima 9 in 12 let. Že pet let je bila samska in v tem času je z otrokoma zamenjala že pet domov, saj je vsakič iskala nekaj bolj finančno dostopnega. Tako se je Leandra pridružila ženskama, na koncu pa se je v hišo vselila še Jen Jacobs. Slednja je bila v času selitve samska ženska brez otrok, a se je v času pandemije počutila izredno osamljeno in je potrebovala podporo.
Ženske so stare 40–46 let, vsaka živi v svoji lastni stanovanjski enoti, ki ima svojo kuhinjo in kopalnico. Uredile so še skupne prostore, kjer se družijo.

Čeprav sta hišo kupili Harperjeva in Hopperjeva, sta k odplačevanju kredita pristopili tudi drugi dve ženski. Lastništvo hiše se bo tako delilo na štiri dele, vsaka ženska bo postala lastnica svoje stanovanjske enote.
Mesečne stroške si delijo, skupaj skrbijo za vrt, čistijo, skrbijo za varstvo otrok. Imajo en avtomobil, za katerega si delijo stroške.
Razkrile so, da tako ogromno privarčujejo. Ko so naredile izračun mesečnih izdatkov, so ugotovile, da s skupnim življenjem vsaka na letni ravni privarčuje ogromno denarja.
Tako je Leandra uresničila svojo dolgoletno željo in privarčevala dovolj denarja, da je odprla lastni lokal.
Ne le za denar, gre tudi za podporo
Ženske poudarjajo, da so s takim načinom življenja presrečne, saj imajo končno podporo, ki so jo tako močno potrebovale. Prej so bile same, osamljene, borile so se vsak dan, imele finančne težave, iskale primerno varstvo za otroke in vsak dan doživljale velikanski stres.
Sedaj pa je vse lažje, pravijo, saj si pomagajo.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV