Cekin.si
Kitajska bogata mladina

Premoženje

Nesramno bogati mladi Kitajci zažigajo denar

Š.Z.
16. 07. 2015 14.09
9

Na Kitajskem imajo dovolj plehkih najstnikov, ki se bahajo z denarjem svojih staršev. Brez sramu objavljajo fotografije, na katerih zažigajo denar, se vozijo v ferrarijih in z zlatimi Applovimi urami kitijo domače ljubljenčke.

Razkazujejo milijonske bančne račune in razbijajo prestižne avtomobile, kot bi bili igračke. Po ocenah nekaterih se bahajo, ker so imeli žalostno in osamljeno otroštvo, zdaj se skrivajo za starši, če zabredejo v težave. Ob njih so bogati otroci z Instagrama videti kot skopuhi. Drugo generacijo blazno bogatih Kitajcev Imenujejo fuerdaj in za njih pravijo, da sploh ne vedo, od kod prihaja denar. Veliko je "poslovnih vlagateljev", še več nezaposlenih. So potomci kitajskih poslovnežev in visokih vladnih funkcionarjev.

Kitajski mediji poročajo o divjih zabavah z drogami in seksom. 23-letno Guo Mejmej, nekoč kraljico fuerdaja, je Čen Junju obtožil, da se prodaja za seks. Odgovorila mu je z objavo fotografije za 700.000 evrov žetonov s pripisom: "Preveč sem bogata, da bi se prodajala za seks." Junju je odgovoril s posnetkom zaslona bančnega računa z več kot pol milijarde evrov. Javnost je bila ogorčena. Eden od komentarjev se je glasil: "Res nagnusno, ko kopica bogatih, zdolgočasenih fuerdajev tako razkazuje svoja življenja."

Lani so Mejmejevo aretirali zaradi kaznivih dejanj, povezanih s kockanjem. Takrat je poleg obtožb o kockanju priznala tudi, da je v preteklosti sprejemala denar za seks, vendar za veliko denarja. Da bi si oprala ime, je trdila, da je delala za Rdeči križ, kar je spodkopalo ugled dobrodelne organizacije. Morali so celo objaviti sporočilo za javnost z zapisom, da niso povezani z njo. "Rada se postavljam kot majhna deklica," je dejala v svoj zagovor. Hči elektronskega, zavarovalniškega in nepremičninskega tajkuna Džang Juna, 22-letna Džang Džjale, medtem objavlja fotografije dizajnerskih nakupovalnih vrečk in zabav s postavnimi moškimi.

Najbolj grozljiva je bila objava, ko je imel Ling Gu, sin visokega vladnega funkcionarja Ling Jihua, v Pekingu nesrečo s ferrarijem 458 spider. 23-letnik je umrl, tri njegove sopotnice, med katerimi sta bili dve goli, so bile hudo poškodovane. Omenjanje nesreče je bilo cenzurirano na kitajskih družabnih omrežjih, kar je močno razburilo javnost in še bolj spodbudilo sovraštvo proti razvajeni in zaščiteni generaciji. Policija je bila prav tako skrivnostna o nesreči, ko sta 20 in 21-letnika z vzdevki Tang in Ju zapeljala v predor in razbila lamburghinija in ferrarija. Sporočili so le, da sta bila moška brezposelna. A verjetno je šlo znova za merjenje moči med razvajenci.

Maja je Vang Sicong, sin najbogatejšega Kitajca, tajkuna Vanga Jianlina, objavil fotografijo psa Vanga Kekeja z dvema zlatima Applovima urama. Ob objavi je v imenu ljubljenčka zapisal: "Imam novi uri. Razmišljal sem o štirih, da bi na vsaki tački nosil eno, pa se mi je zdelo pretirano. Moram pa nositi dve, ena bi bila premalo za moj status." Dodal je: "Moram vas vprašati, ali ima tudi kdo od vas zlato Applovo uro?" Za 27. rojstni dan je najel celotno letovišče v Sanji, kjer naj bi pred dvema letoma imeli razuzdano seks zabavo. Za žur je najel slavno žensko skupino T-ara iz Južne Koreje, za katere nastop je blazno veliko plačal.

Zaradi nesramnega razkazovanja je prekipelo celo kitajskemu predsedniku Šiju Jinpingu. Zavodu za delo je ukazal, naj mladim bogatinom razložijo izvor njihovega bogastva in naj jih naučijo lepega obnašanja. 70 otrok bogatih staršev je šlo na prevzgojo v provinco Fujian. Povprečna starost udeležencev je bila 27 let in pravila so bila stroga. Zamudniki so morali plačati 1000 juanov (150 evrov). "Čeprav za bogatine ni velik znesek, ustvarja občutek odgovornosti," je prepričan vodja prevzgojnega kampa Jov Šiaoming. Po njegovih besedah so ugotovili, da "razumejo samo, da so bogati, ne vedo pa, od kod prihaja denar. Znajo pokazati denar, ne znajo pa sami ustvariti bogastva."

Osamljeni v otroštvu sovražijo biti sami

Po mnenju nekaterih bi morali vzroke iskati v osamljenosti. Po besedah avtorja knjige "Otroci bogastva" Vanga Dačija v otroštvu niso spoznali odnosa starš - otrok. Večino so poslali na šolanje v tujino, kjer niso imeli stika z navadnimi ljudmi. Bogate starše bolj zanima bogastvo kot njihovi otroci, zdaj jih njihovi starši zaradi slabe vesti zasipavajo z denarjem.

Vlada po mnenju Vanga ne bo uspela umiriti nesramnih bogatinov. "Bil sem na sprejemu, ki ga je organizirala vlada. Namen je bil, da bi se mladi družili in spoznali z vladnimi funkcionarji. Ampak se niso, mladi so igrali pivske igrice z rdečim vinom," je dejal.

Osamljeni so in živijo žalostno življenje z denarjem. Sovražijo biti sami in vikende preživljajo v skupinah sebi podobnih, z vodjo, ki je praviloma potomec najbogatejšega ali najvplivnejšega med njimi. Eden od intervjuvancev za knjigo je na primer povedal, da je imel land roverja, ki ga je razbil. Nato je kupil dva hummerja ... zaradi varnosti. Imel je ferrarija, ki se ga je naveličal. Dal ga je ženi, zdaj ga uporablja za nakupe.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (9)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861