Med tistimi, ki so pomoč obljubili takoj po požaru, najdemo 57-letnega milijarderja Francoisa Henrija Pinaulta, ki v svojem konglomeratu Kering združuje številne svetovno znane modne znamke, kot so Gucci, Alexander McQueen, Yves Saint Laurent in Balenciaga, njegovo premoženje pa je ocenjeno na 27,5 milijarde evrov. Skupaj z ženo, znano igralko Salmo Hayek, sta pariški katedrali obljubila 100 milijonov evrov pomoči. Še bolj se je nameraval 'izprsiti' najbogatejši Evropejec, Bernard Arnault, 70-letni poslovnež, ki ima v lasti modni hiši Louis Vuitton in Christian Dior, njegovo premoženje pa je ocenjeno celo na vrtoglavih 89,7 milijarde evrov. Med tiste, ki so obljubljali vrtoglave vsote, se uvršča še družina Bettencourt, ki ima v delni lasti kozmetično podjetje L’Oréal – ponujala je 200 milijonov evrov – ena od električnih družb pa je ponujala 100 milijonov evrov. Pariška županja Anne Hidalgo je ob požaru sporočila, da bo Pariz zagotovil 50 milijonov evrov za obnovo katedrale, regija, v katero spada Pariz, pa še dodatnih 10 milijonov evrov.

Pred dnevi je za francoske medije spregovoril Andre Finot, predstavnik za stike z javnostmi katedrale Notre Dame, in jasno in glasno povedal: "Darovalci, ki so obljubljali največ sredstev, niso podarili še ničesar. Niti centa," je bil kritičen. Ob tem je dodal, da to ne pomeni, da denarja ne bodo podarili, a da želijo točno vedeti, za kaj bo njihov denar porabljen, preden ga nakažejo.

Vseeno pa katedrale niso vsi pozabili. S pomočjo različnih donacij naj bi v dveh mesecih zbrali skupno 3,6 milijona evrov, denar pa bo poleg začetnih del porabljen tudi za plače 150 ljudi, ki delajo v katedrali. Pretekli konec tedna je prvič po požaru v katedrali potekala tudi maša, vsi navzoči pa so morali iz varnostnih razlogov med verskim obredom nositi čelade.

Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV