"Če želiš izgubiti prijatelja, mu posodi denar." To je eden izmed številnih odgovorov, ki smo jih prejeli na naše vprašanje.
Čeprav je bilo veliko odgovorov, da so že posodili, a da denarja nikoli niso dobili vrnjenega, so tudi taki, ki prijateljem in sorodnikom vedno posodijo, saj z vračanjem nimajo slabih izkušenj. Prepričani pa so tudi, da si med seboj moramo pomagati.
"Sem in sem dobila vedno nazaj. Ni pa bila velika vsota. Vsakemu se lahko hitro zgodi, da se znajde v taki situaciji in pravi prijatelji si pomagajo med seboj."

Posojilna pogodba
Morda ni odveč razmisliti, da se v primeru posojila denarja odločite za sklenitev posojilne pogodbe. V tem primeru se posojilodajalec zaveže, da bo posojilojemalcu izročil določen znesek denarja ali določeno količino drugih predmetov, posojilojemalec pa se zaveže, da mu bo po določenem času vrnil enak znesek denarja oziroma enako količino stvari iste vrste in kakovosti. Tak dogovor lahko sklenete ustno, a iz prakse vemo, da je najbolje, če imate pisni dokaz za dogovor. Posojilno pogodbo je najbolje skleniti v obliki neposredno izvršljivega notarskega zapisa (pozor: to ne pomeni, da pogodbo le overite pri notarju). V primeru nevračila, bo imel posojilodajalec sicer lažjo pot do izterjave dolga. Je pa spet uspeh povračila odvisna od premoženjskega stanja posojilojemalca, če nima nič, potem mu ne morete nič niti vzeti.
Zato je treba ob podpisu posojilne pogodbe razmisliti tudi o zavarovanju – porok, zastavna pravica in podobno.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV