Med povabljenci so bili izbrani finančni ministri in profesorji, pa šefi podjetij: generalni direktor Deutsche Bank AG, John Cryan, generalni direktor Honeywell, David Cote, generalni direktor Royal Dutch Shell, Ben van Beurden, soustanovitelj Paypal, Peter Thiel, in predsednik uprave Alphabeta (Google), Eric Emerson Schmidt, šefica Mednarodnega denarnega sklada, Christine Lagarde, nekdanji ameriški državni sekretar, Henry Kissinger, nekdanji predsednik Evropske komisije Jose Manuel Barroso. Udeleženci so bili tudi nekdanji šefi ameriške agencije CIA in britanske varnostno-obveščevalne službe.
Tokratni letni sestanek skupine Bilderberg je bil že 64. po vrsti. Navzoči so bili le povabljenci, novinarji niso bili zaželeni, citiranje udeležencev je strogo prepovedano. Tako kot vedno ga je organizirala skupina Bilderberg, ena najbolj skrivnostnih in vplivnih organizacij na svetu. Organizacijski odbor vodi francoski grof in generalni direktor največje francoske zavarovalnice AXA, Henri de Castries.
Sami enostavno pravijo, da gre za neformalne pogovore o najpomembnejših svetovnih vprašanjih brez posebnih ciljev in rešitev. Na njihovi spletni strani je navedeno, da so razpravljali o:
- tekočih zadevah (verjetno s poudarkom na brexitu),
- Kitajski,
- Evropi: migracijah, razvoju, prihodnosti, enotnosti,
- Bližnjem vzhodu,
- Rusiji,
- ameriškem političnem prizorišču, gospodarstvu, dolgu, reformah,
- kibernetski varnosti,
- geopolitičnih pojmih: cenah energije in surovin,
- prekernih delavcih in srednjem razredu ter
- tehnološkem razvoju.
Tako vsaj uradno navajajo. Zaradi skrivnostnosti sestankovanje buri domišljijo teoretikov zarot, ki opozarjajo, da najbolj vplivni krojijo usodo vsega človeštva. Pravijo, da gre za nov svetovni red, za oblikovanje totalitarne svetovne vlade, ki bi vladala vsem narodom na planetu. In preden zamahnete z roko, češ da ne držijo teorije zarote, si preberite tole: udeleženca sestankov leta 1991 in 1993 sta bila takratni mladi senator iz Arkansasa - Bill Clinton - in takratni minister vlade v senci Tony Blair. Takrat sta bila malo znana, danes ju vsak pozna. Naključje?
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV