
Zveza razpade in nekdanja partnerja se morata dogovoriti o delitvi premoženja. Ali je kar celotno premoženje na voljo za delitev? Ne. Poglejmo si torej, kaj je skupno premoženje in kaj posebno premoženje.
Skupno premoženje: Skupno premoženje so vse premoženjske pravice, ki so bile pridobljene z delom ali odplačno med trajanjem zakonske zveze ali zunajzakonske skupnosti in življenjske skupnosti. Skupno premoženje je tudi premoženje, pridobljeno na podlagi in s pomočjo skupnega premoženja oziroma iz premoženja, ki iz njega izhaja.
Posebno premoženje: Posebno premoženje vsakega od zakoncev je premoženje, ki ga je pridobil pred sklenitvijo zakonske (ali zunajzakonske) zveze ali neodplačno med trajanjem zveze. Za zunajzakonsko skupnost velja smiselno enako kot v zakonski zvezi – torej je posebno premoženje tisto, ki ga je partner pridobil pred začetkom zunajzakonske skupnosti ali neodplačno (na primer dediščina) v času trajanja zunajzakonske skupnosti. Posebno premoženje se ne deli.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV