To, kako ga je težko odplačati, je dokazal tudi nekdanji ameriški predsednik Barack Obama, ki je šele po nastopu položaja odplačal študentsko posojilo. Pred leti je dejal, da se lahko poistoveti z bremeni, ki pestijo številne študente. "Z Michelle sva bila na istem. Poglejte – sem ameriški predsednik. Šele pred nedavnim sva z Michelle odplačala študentska posojila. In ni bilo lahko, še posebej ker imava dva otroka – Mailo in Sasho. Varčevati morava namreč tudi za njun študij," je razložil.
Kaj pa so s predsedniškimi plačami storili drugi ameriški predsedniki? John F. Kennedy je vso podaril v dobrodelne namene, je poročal Business Insider. Ob nastopu položaja leta 1961 je bil namreč zelo bogat. Njegova družina je bila takrat vredna okoli milijardo dolarjev, sam pa je imel večmilijonski sklad. Zato ni potreboval plače, ki je bila takrat 100.000 dolarjev (85.000 evrov) plus 50.000 dolarjev za stroške, kar je zdaj okoli 42.500 evrov. Denar je med drugim dal skavtom, skladu za izobraževanje temnopoltih in odboru za pomoč kubanskim družinam. Odpovedal se je tudi vsem plačam, ki jih je zaslužil med službovanjem v kongresu in senatu, skupno naj bi podaril okoli pol milijona dolarjev (425.000 evrov).
Plačo je v dobrodelne namene podaril tudi Herbert Hoover, George Washington pa se je odpovedal 25.000 dolarjem (21.200 evrov), ki bi mu sicer pripadali.
V dobrodelne namene jo podari tudi trenutni ameriški predsednik Donald Trump.