Po štirih letih se je to spremenilo, svoje elemente pa je Buckley dodal s prav posebnimi opekami – izdelane so iz razrezanega evrskega denarja, ki si ga je 'izposodil' v irski zakladnici. 'Gre za refleksijo, za opozarjanje na norost, ki nas je zajela,' pravi umetnik, ki svoj dom imenuje 'hiša za milijardo evrov'.
Ko se je Irska leta 2000 pridružila evroobmočju, so poceni stanovanjska posojila tako za investitorje kot tudi kupce, napihnila nepremičninski balon. Na velikih gradbiščih so nastajale visoke stavbe, potem pa je bilo leta 2007 tega konec, država je morala celo sprejeti pomoč Evropske unije in Mednarodnega denarnega sklada.
Med tistimi, ki so zapadli v kolesje nepremičninske norosti, kot jo imenuje danes, je bil tudi Buckley. Čeprav ni imel rednih prihodkov, mu je banka odobrila 100 % posojilo za nakup nepremičnine, vredne 365.000 evrov.
Z ženo sta se nato razšla, kupljena nepremičnina pa je medtem vredna le še tretjino nakupne vrednosti. Posojilo seveda še ni odplačano.
Buckley sicer pravi, da njegova gradnja stanovanja za milijardo iz razrezanih evrov, ni protest proti evru. Pravzaprav pravi, da si zelo želi, da evropski politiki rešijo skupno valuto. In dodaja, da bo on evro še naprej uporabljal, pa čeprav ta kot valuta propade. Z razrezanimi bankovci je med drugim obložil vse stene. 'Mislite si o evru, kar si hočete, ampak izolacija je pa fantastična!'
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV