Se spomnite pravila, ki smo vam ga na Cekin.si predstavili v začetku leta? Gre za pravilo, ko z nakupom določenega izdelka počakamo 30 dni, po pretečenem času pa ugotovimo, ali ga resnično potrebujemo ali pa gre le za hipno potrebo. Pravilo je zelo uporabno za tiste, ki nakupujejo impulzivno.
Sama sicer nimam težav z nepremišljenim nakupovanjem, a sem se kljub temu odločila, da bom testirala, kaj se bo zgodilo po enem mesecu. Najprej obleka – v spletni trgovini sem zagledala prečudovito žensko obleko, ki bi jo (če bi bila nebrzdana nakupovalka) lahko nemudoma kupila. Odločila sem se, da počakam 30 dni in vidim, kaj se bo zgodilo. Povezavo sem shranila in po 30 dneh znova pogledala. Sicer je bila obleka še vedno lepa, a nisem več čutila tiste vzhičenosti in potrebe, da jo moram imeti. Pač ... obleka. Še ena v nizu številnih, ki nas lahko navdušijo, a v bistvu niso prav nič posebnega.
Druga stvar, s katero sem čakala 30 dni, je bila nova športna oprema – športni copati in športna oblačila. Zakaj sem čakala? Sem ena izmed tistih oseb, ki se odloči, da bo tokrat čisto zares začela migati in telovaditi. Kupim potrebno, se potim deset dni in nenadoma ugotovim, da se že 14 dni nisem premaknila. Naj vas spomnim na mojo tekaško majico, ki je po desetih letih videti kot nova ...
In kaj se je zgodilo po 30 dneh? Lahko ponosno povem, da potrebujem novo športno opremo. Zanjo mi ni žal odšteti višjih vsot denarja, saj je udobnost na prvem mestu. Iz izkušenj vem, kako pomembno je, da imate za na primer pohodništvo in kampiranje dobro in kvalitetno opremo, ki vas ne bo pustila na cedilu. Tako je tudi z opremo za športanje – obutev in oblačila naj bodo iz kvalitetnih materialov, druga oprema, kot so pripomočki za vadbo, pa preverjenih blagovnih znamk.
Ne kupujte ponaredkov
Ko gre za športne copate, je pomembno, da kupite res kvalitetne in za vas primerne. Odšteli boste več denarja, a se splača. Tako sem pred leti za pohodne čevlje odštela kar malo bogastvo, a mi nikakor ni žal. Še vedno jih imam in čeprav sem v njih prehodila številne kilometre različno zahtevnih terenov, so še vedno v odličnem stanju. So kot ulite za mojo nogo in mi nudijo vse, kar potrebujem.
Če za športne aktivnosti kupujete ponaredke, potem morate vedeti, da ponarejeni izdelki lahko pomenijo resno tveganje za vašo varnost in zdravje.
Ko kupite kvalitetno športno opremo, je treba zanjo tudi primerno skrbeti, saj se bo drugače hitro uničila. Vzdrževanje hitrosušečih športnih oblačil naj bo skrbno. Oblačila operite takoj po vadbi in jih nikar ne puščajte mokrih v torbi. Obleke bodo dobile neprijeten vonj, ki se ga ne boste znebili niti s pranjem. Pri pranju ne uporabljajte mehčalca za perilo, ne perite jih pri visokih temperaturah in ne sušite jih v sušilnem stroju. Tista oblačila, ki kljub pranju še vedno oddajajo neprijeten vonj, so za v smeti. Torej lepo ravnajte s športnimi oblekami, če jih ne želite prehitro zavreči.
Ne pozabite niti na športne copate. Tudi za športno obutev je treba redno skrbeti, saj bo drugače začela zaudarjati. Najpomembnejše je, da preprečite razvoj bakterij, zaradi katerih boste morali superge zalučati v smetnjak. Če ste zanje odšteli več kot 150 evrov, potem sklepamo, da vam ne bo vseeno. Če je mogoče, potem copate perite v pralnem stroju ali ročno. Nekaj pripravkov lahko kupite v specializiranih trgovinah, lahko pa si tudi pomagate z domačimi zvarki.
Jasno je torej, da boste s primernim in lepim ravnanjem s športno opremo veliko privarčevali, saj bo ta dlje trajala.
Pravilo "počakaj 30 dni" je v bistvu zelo praktično, saj vam je veliko bolj jasno, kaj si resnično želite in potrebujete ter česa ne. Nakupi so premišljeni in ne more se vam pripetiti, da je vaša na primer garderobna omara polna oblačil, v resnici pa nimate nič pametnega za obleči.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV