
Da je res tako, je pokazala tudi raziskava, ki so jo opravili v Avstriji. Ob testiranju splošne populacije, da bi lahko ocenili epidemiološko stanje v državi, so namreč raziskovalci prosili še za nekaj splošnih odgovorov o razpoloženju testirancev.
In kar deset odstotkov oseb, ki je sodelovalo v raziskavi, je dejalo, da jih je strah finančnih posledic, ki jih prinaša epidemija. Sedem odstotkov vprašanih je izrazilo strah pred okužbo.
Šest odstotkov je dejalo, da jih je strah, da bodo zaradi okužbe z novim koronavirusom izgubili člana družine. Pet odstotkov je razkrilo, da jih je strah, kako bo epidemija vplivala na zakonsko oz. partnersko zvezo.
Kar 19 odstotkov tistih, ki imajo predšolske otroke, je zelo zaskrbljenih zaradi finančnih težav, ki jih že imajo, ali menijo, da bi jih lahko kmalu občutili. Kar 14 odstotkov teh oseb je zaskrbljenih tudi zaradi morebitnih družinskih konfliktov.
Seveda je vprašalnik pokazal tudi, da so tisti, ki spadajo v rizične skupine, bolj zaskrbljeni zaradi virusa kot drugih morebitnih posledic. Pri tistih, ki kroničnih bolezni nimajo, pa je strah pred okužbo manjši.
Več kot 90 odstotkov vprašanih je ocenilo, da so sprejeti ukrepi za zajezitev širjenja okužb primerni in dobri.
V Avstriji se je močno povečalo število brezposelnih.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV