Timothy Springer na Harvardu poučuje biologijo, je pa tudi navdušen podpornik podjetništva. Tako je pred desetimi leti kupil delnice biotehnološkega podjetja. Prav tistega, ki te dni opravlja klinično testiranje cepiva proti novemu koronavirusu. Gre za ameriško biotehnološko podjetje Moderna.

Cepivo so poimenovali mRNA-1273, prvi rezultati testiranj pa so dobri, saj so pri prostovoljcih zaznali pozitiven odziv na cepivo.
Posledično je vrednost delnic podjetja zaradi uspehov s cepivom proti novemu koronavirusa strmo rasla. Pretekli teden je na primer zrasla za 12 odstotkov. Ko je direktor nacionalnega inštituta za zdravje Anthony Fauci pretekli teden dejal, da je pogledal rezultate testov cepiva in da jih ocenjuje kot zelo obetavne, je vrednost delnic Moderne skočila za kar pet odstotkov.
Delničarji dobro služijo
Forbes je na podlagi svojih podatkov izračunal, da naj bi imel profesor Springer na podlagi rasti vrednosti delnic podjetja Moderna zdaj pod palcem milijardo ameriških dolarjev, kar je okoli 920 milijonov evrov.
72-letni Springer je za Forbes dejal, da je v srcu znanstvenik in da denar investira na podlagi tistega, kar ve in na podlagi dejstev. Kot znanstvenik in biolog pa zna dobro predvideti, kaj bo v prihodnosti pomembno. In očitno je dobro sklepal – biotehnologija, virusi, razvoj cepiv in zdravil. Zato je leta 2010 v Moderno vložil 4,5 milijona evrov.
A ni obogatel le Springer. Med zaslužkarji, ki so svoje premoženje povečali zaradi uspehov podjetja Moderna, je tudi Stephane Bancel, ki ima zdaj pod palcem dve milijardi evrov. Gre za 47-letnega direktorja Moderne.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV