
Ameriški milijonar Jeffrey Epstein, ki je bil v zaporu zaradi obtožb o trgovini z mladoletnicami za spolno izkoriščanje in zarote za trgovino z mladoletnicami za spolno izkoriščanje, je le dva dni pred smrtjo spisal oporoko, poroča New York Post.
Iz dokumentov, ki so jih pridobili novinarji omenjenega časopisa, je razvidno, da je njegovo premoženje ocenjeno na več kot 577 milijonov dolarjev, kar je 521 milijonov evrov. Zanimivo pa je, da v oporoki niso navedeni dediči. Odvetniška pisarna je potrdila, da je oporoka pristna. Denar naj bi šel v sklad, edini njegov mogoč dedič pa naj bi bil njegov brat Mark Epstein. A če ni navaden v oporoki, lahko ostane brez bratovega premoženja.
Nekaj domnevnih žrtev je že napovedalo, da bo na sodišču zahtevalo, da se jim odškodnina izplača iz navedenega zneska. To zahtevajo za vse, za katere bo sodišče potrdilo, da so Epsteinove žrtve. Njegov odvetnik je na ta zahteve odvrnil, da bodo vse zahteve o razdelitvi pokojnikovega premoženja pravično obravnavane in zaključene.
Bogataša, ki je imel tesne povezave s politiki iz obeh glavnih ameriških strank, so julija v New Yorku obtožili trgovine z mladoletnicami za spolno izkoriščanje in zarote za trgovino z mladoletnicami za spolno izkoriščanje.
Ameriški zvezni tožilci so v julija izdani obtožnici izrazili tudi namero za zaseg nepremičnin, ki jih je 66-letni bogataš uporabljal za spolne zlorabe mladoletnic. A njegova smrt predstavlja veliko oviro za to, da bi zaseženo premoženje uporabili za odškodnino žrtvam. "Zapleteno bo," je pred dnevi to vprašanje komentiral nekdanji zvezni tožilec Jeff Marcus.
V skladu z ameriško zakonodajo, ki se nanaša na zaseženo premoženje, je mogoče lastnino, kot so nepremičnine, prodati, prihodek od prodaje pa nato naložiti v poseben sklad v okviru pravosodnega ministrstva. Pristojni sodnik na koncu odloči, kaj se bo s tem denarjem zgodilo. Kot je pojasnila nekdanja tožilka Silvia Pinera-Vazquez, gre ta denar v primerih, v katerih so žrtve, praviloma za odškodnino zanje.
Julijska obtožnica za Epsteina je predvidela zaseg njegove sedemnadstropne vile na Manhattnu, kasneje pa bi lahko sledile še druge nepremičnine. V omenjeni vili so oblasti glede na obtožnico našle dokaze o Epsteinovem domnevnem zlorabljanju mladoletnic med letoma 2002 in 2005.
Za obtožbe v julijski obtožnici se je Epstein izrekel za nedolžnega. Sojenje so načrtovali za junij 2020, ker pa je obtoženi storil samomor, sojenja ne bo in ker ni dokončne sodbe, v tem kazenskem primeru tudi ni več mogoč zaseg njegovega premoženja.
Po oceni Pinera-Vazquezove je sedaj edina možnost, da se vloži civilna tožba za Epsteinovo premoženje. Nekdanji tožilec Marcus pa je izrazil prepričanje, da bi lahko zvezne oblasti civilno tožbo za zaseg Epsteinovega premoženja vložile tudi brez kazenske obsodbe.
Danes v branje priporočamo tudi:
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV