Dvajseterica je zaposlena v waleški železarni Tata Steel Europe, šefi pa so po odkritju sprožili obsežno preiskavo o tem, koliko zaposlenih ponoči, medtem ko bi morali delati, pravzaprav spi.
Delavcem, ki so jih zalotili, bodo skoraj zagotovo prekinili delovno razmerje, čeprav sindikati trdijo, da niso škodovali podjetju. Delavci namreč dvigujejo težka bremena in jih ostali zaposleni ne potrebujejo ves čas. Če bi jih potrebovali, bi jih pa poklicali, trdijo sindikati, ki opozarjajo, da gre za ljudi, ki v železarni delajo najtežja dela, imajo veliko število nadur in so zaradi tega popolnoma izmučeni.
Je pa dogodek znova sprožil debato o tem, čemu so varnostne kamere v podjetjih zares namenjene – varovanju pred zlikovci ali nadzoru zaposlenih.
Pritisk na delavce se je v času krize močno povečal, delodajalci pa so uvedli mnoge podle metode, s katerimi zbirajo podatke o delavcih in iščejo vzroke za odpoved iz krivdnih razlogov, da bi se izognili plačilu odpravnin. Spoznajte 10 načinov, kako šef brez vaše vednosti opazuje tudi vas!
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV