
Čeprav primerjava morda ni najbolj poštena, saj Amanda svoja dela prodaja za ceno od 0,99 do 3 dolarjev, medtem ko knjige na policah knjigarn običajno stanejo od 15 do 25 dolarjev. Amanda z nizko ceno tako mami kupce, še posebej tiste impulzivne, ki pokupijo vse, kar je poceni.
Amandina zgodba je tudi dober nauk za vse nadobudne pisatelje, ki se sicer le s težavo uveljavijo, saj so vrata v velike založbe, ki vlagajo v promocijo, ponavadi precej tesno zaprta, ter za vse talente, ki jih založbe enostavno ne razumejo. Za razliko od prejšnjega Kindlovega zvezdnika J.A.Korantha namreč Amanda ni nikoli imela pogodbe z založbo, je pa že več let pisala blog. Poleg tega je trenutno na lestvici 25 najbolje prodajanih Kindlovih avtorjev, le šest ljudi, ki so nekoč že imeli pogodbo z založbo.
Da je tovrstno pisateljevanje dobičkonosno, pa kažejo tudi izračuni, ki pravijo, da lahko Amanda ob takšnih prodajnih trendih na leto zasluži milijone. Era založnikov, ki dihajo za ovratnik pisateljev in odločajo o tem, kdo bo objavil svoje delo in kdo ne, je očitno končana.
Komentarji (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV