Lastnika kluba sta tudi začela najemati mlajša dekleta za začasno delo in jim dajala termine, v katerih je običajno delala Bassijeva. Na koncu sta jo še odpustila. In takrat se je odločila vložiti tožbo zaradi spolne diskriminacije. Zdaj je prišlo do poravnave, v kateri je Mary dobila 60.000 dolarjev.
Njena odvetnica pravi, da je to zmaga za vse ženske, ki delajo v industriji za odrasle, kjer se jih ceni, dokler so mlade in zavrže, ko so starejše.
Striptiz klubi so sicer kompleksno področje za poznavalce delavskega prava. Dogajajo se namreč številne nepravilnosti, v imenu uspeha posla, seveda. Tako je lani neka natakarica v podobnem lokalu, tožila delodajalca, ker jo je med nosečnostjo prestavil na mnogo slabše plačano mesto blagajničarke, nek drug klub so tožile ženske, ker je zaposloval tudi moške natakarje, v Kanadi pa so odpustili 44.letno striptizeto, ker po novi poslovni politiki, 'gre klub v novo smer z mlajšimi dekleti'.
A če večina še razume, da je za uspeh striptiz bara potrebno imeti plesalke, ki ustrezajo določenim kriterijem lepote in spolne privlačnosti, je to manj jasno v primeru Bassijeve, ki jo leta niso ovirala pri strežbi hrane in pijače. Po tem, ko sta jo lastnika odpustila, je sicer kmalu našla novo zaposlitev - prav tako v lokalu za odrasle. Klub Cover Girls pa je zaradi požara kmalu zaprl vrata.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV