Tožba proti farmacevtskemu gigantu je bila vložena na sodišču v New Jerseyju, v njej pa je navedeno, da so vodilni tudi v internih publikacijah objavljali članke, ki so namigovali, da so moški boljši vodstveni delavci kot ženske, saj naj bi ženskam zelo nihalo razpoloženje, so neodločne, zahrbtne in pretirano ambiciozne, če se jim 'dovoli previsoko'.
Bayer naj bi noseče delavke in matere razporejal na nižje položaje, stališče enega od direktorjev pa naj bi bilo, da morajo nehati zaposlovati ženske v reproduktivni dobi, ker so te obsedene z iskanjem pravega moškega, ne pa z delom. Še posebej tiste po štiridesetem pa naj bi bile bolj kot za službo primerne za delo v domači kuhinji in čiščenje doma. Nekako v tem duhu je tudi najemal in odpuščal delavke.
Poleg tega naj bi ženske imele možnost napredovanja na pomembna mesta le izjemoma, če že pa so za enako delo dobivale mnogo nižjo plačo. Ženske, ki se s takšnim odnosom ne strinjajo več, so se zdaj združile in od Bayerja zahtevajo 100 milijonov dolarjev odškodnine. V družbi trdijo, da niso krivi, zadnjo besedo pa bo imelo sodišče.